REGULAMIN ŚWIETLICY SZKOLNEJ: REGULAMIN_SWIETLICY.pdf

CELE I ZADANIA ŚWIETLICY SZKOLNEJ:

W całej palecie różnorodnych zajęć, które prowadzone są w świetlicy dzieci mogą odnaleźć zawsze coś dla siebie, dostosowanego do swoich umiejętności, zainteresowań i uzdolnień.
Pracując z dziećmi w świetlicy - poprzez dobór odpowiednich form pracy i metod aktywizujących - kształtujemy w nich umiejętność spostrzegania, pamięć, wyobraźnię przestrzenną, często pomysłowość, wdrażamy zasady estetyki życia codziennego, a przede wszystkim rozwijamy w nich zdolność do twórczego wysiłku.
Głównymi zadaniami, jakie staramy się realizować to:
•    stworzenie atmosfery spokoju i bezpieczeństwa,
•    zapewnienie warunków do racjonalnego spędzania czasu wolnego,
•    rozwijanie zainteresowań i uzdolnień uczniów,
•    pomoc uczniom przejawiającym braki w  opanowaniu podstaw programowych.
W świetlicy organizowane są różnorodne zajęcia:
•    plastyczne,
•    czytelnicze,
•    żywego słowa,
•    zajęcia dydaktyczne: zabawy słowne, krzyżówki, rebusy, zgadywanki, zabawy matematyczne, doskonalenie
     czytania;
•    zajęcia muzyczne: słuchanie różnorodnej muzyki, śpiewanie piosenek, zabawy ze śpiewem, zabawy rytmiczne,
     taniec;
•    zajęcia rekreacyjno-ruchowe: zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, spacery, zabawy w grupach, ćwiczenia
     doskonalące sprawność fizyczną, turnieje sprawnościowe
•    zajęcia rozrywkowe: zabawy okolicznościowe, konkursy
•    zajęcia z wykorzystaniem środków audiowizualnych: oglądanie bajek i programów dla dzieci;
•    realizowanie edukacji prozdrowotnej, profilaktycznej, proekologicznej.
•    zajęcia metodą origami

NUMER TELEFONU DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ:   784 895 167

Nasza Świetlica - zapraszamy do obejrzenia kilku fotografii: http://sp3tg.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=60

ŚWIETLICOWE AKTUALNOŚCI

Andrzejki

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów… wróżb.

Świetliki, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja 27.11.2018 uczestniczyły w andrzejkowych wróżbach. Niezwykłe wróżki przepowiadały przyszłość ze szklanej kuli, magicznych serc i kubeczków.  Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw
z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii i zawód przyszłości.

Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom andrzejkowe przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy zmieni stan cywilny (wróżba z butami), będzie bogaty lub komu w życiu się powiedzie (wróżby z kubeczków).
Po wróżbiarskim wieczorku był czas na dyskotekę i zabawy.

Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać :)

Zapraszamy go galerii!

"Ratujący maluch"

W ramach akcji "Ratujący maluch" dzieci ze świetlicy brały udział w zajęciach związanych z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej.
Podczas zajęć uczestnicy mięli okazję przećwiczyć nasępujące czynności:

• sprawdzanie bezpieczeństwa,

• sprawdzenie przytomności osobie poszkodowanej,

• udrożnienie dróg oddechowych poszkodowanemu,

• sprawdzenie oddechu u osoby poszkodowanej,

• wykonywanie resuscytacji krążeniowo – oddechowej, czyli wykonywanie 30 uciśnięć klatki piersiowej i 2 wdechów ratowniczych.

Na zakończenie zajęć dzieci mogły użyć koca ratowniczego. Osoby "poszkodowane" sprawdzały jak taki koc działa, a ratujący uczyli się jak go zastosować. Zajęcia dostarczyły dzieciom dużo radości.
Zapraszamy do galerii!

„Świetlicowe czytanie na dywanie”
W ramach zajęć świetlicowych kilka razy w tygodniu zapraszamy nasze świetliki do wspólnej przygodowej lektury, bardzo często czytane opowiadanie jest połączone z konkursem.  Wspólne spotkania z książka cieszą się ogromnym powodzeniem wśród dzieci.

„W zdrowym ciele świetlików - zdrowy duch”
Codziennie rano nasze świetliki uczestniczą w ogólnorozwojowej gimnastyce. Dzieci wykonują proste ćwiczenia bardzo często połączone z muzyką. W czasie ćwiczeń jest zawsze bardzo wesoło :)

„Wycieczka Filatelistyczna  Świetlików”
W minionym czasie nasza grupa świetlicowa mogła uczestniczyć w wystawie filatelistycznej, dzieci mogły zobaczyć piękną kolekcje znaczków pocztowych. Najstarsze  modele liczyły blisko 100 lat. Na zakończenie świetliki zostały obdarowane pamiątkowymi znaczkami i słodkimi podarunkami.

„Pasowanie na Świetlika”
Dzisiaj odbyło się pasowanie na Świetlika, uczniowie klas pierwszych po trwającej ponad miesiąc próbie mogły złożyć obietnicę, podpisały uroczyście kodeks uśmiechu i zostały  włączone  do naszej Świetlikowej Rodziny. Witamy bardzo serdecznie wszystkich nowych członków naszej grupy. Życzymy Wam samych radosnych i pogodnych chwil w naszym gronie.

„Tydzień kodowania”
Rozpoczął się Europejski Tydzień Kodowania. Głównym celem organizowania tego tygodnia jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Nasza świetlica włączyła się w ten projekt, poprzez realizację gier i zabaw bez komputera, które maja na celu uczyć dzieci logicznego myślenia.

„Ratujące Świetliki”
Już po raz kolejny nasze świetliki miały okazje spróbować swoich sił w udzielaniu pierwszej pomocy. Uczniowie zostali przygotowani do wykonywania prostych czynności ratowniczych, wzywania pogotowia ratunkowego.
Zapraszamy do galerii!