Nawigacja

 • Zebranie z rodzicami

  Zebranie z rodzicami - Obrazek 1

 • Rozkład sal na zebranie

  Rozkład sal na zebranie - Obrazek 1

 • Zimowe zabawy w parku to coś, co dzieciaki lubią baaaardzo! Nasza klasa często wychodzi na zajęcia wychowania fizycznego do pobliskiego parku. Również zima i góry śniegu nie stanowią przeszkody, by dobrze się bawić, o czym świadczą uśmiechnięte buzie 😊. Zachęcamy wszystkich do aktywnego spędzania czasu o każdej porze roku.

 • „Białe opłatki, białe stoły,

  świeżych choinek las…

  Doprawdy mogą dziś anioły

  zagościć pośród nas.”

   

  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia
  życzę Państwu odrobiny ciepła dzięki ludzkiej życzliwości,

  odrobiny światła dzięki szczeremu uśmiechowi

  i radości w smutku dzięki ludzkiej miłości.

  Wraz z nadchodzącym Nowym Rokiem
  życzę również dużo szczęścia, sukcesów, radości
  oraz spełnienia wszystkich marzeń,

  by świat był zawsze pełen ciepła i przynosił
  wszystko to, co w życiu najpiękniejsze
  ,

   

                                                                               W imieniu całej społeczności
                                                                        Szkoły Podstawowej nr 3

                                                                      im. ks. Franciszka Blachnickiego

                                                                     w Tarnowskich Górach

                                                  

                                                                                                Dyrektor Szkoły

                                                                                                 Wiesława Wrona

  Znalezione obrazy dla zapytania ozdoby choinkowe gif

   


   

 • WYCIECZKA DO FABRYKI OZDÓB CHOINKOWYCH W MIECHOWIE

  14 grudnia 2018 r. klasy: IVD i VB wybrały się na wycieczkę do FABRYKI OZDÓB CHOINKOWYCH w MIECHOWIE - jednego z większych producentów bombek artystycznych w Polsce. Uczniowie poznali oraz oglądali proces powstawania bombek: od momenty ich projektowania, przez formowanie, srebrzenie i ozdabianie, aż do specjalistycznego pakowania. Brali także udział w zajęciach warsztatowych, podczas których własnoręcznie ozdabiali bombki w wybranych przez siebie kolorach. Pomalowane przez siebie bombki odpowiednio zapakowane uczniowie mogli zabrać ze sobą do domu. Uczniowie mieli także okazję zakupu przeróżnych bombek i ozdób choinkowych w sklepiku pełnym przepięknych ręcznie malowanych bombek i ozdób różnego wzoru: z elementami ludowymi i krajobrazu, a także w kształcie różnych zwierząt i zabawek. Uczniowie miło spędzili ten przedświąteczny czas. Dowiedzieli się również jak powstają bombki, które wieszają w okresie Świąt Bożego Narodzenia na swoich choinkach w domu.

 • 11 grudnia 2018r. klasa III B brała udział w wycieczce do Fabryki Bombek w Bęble. Uczniowie przekonali się, że wykonanie ozdoby to nie lada sztuka i samodzielnie - według własnego pomysłu, malowali oraz brokatowali bombki. W trakcie projekcji filmu instruktażowego, zapoznali się z procesem powstawania ozdób świątecznych na nasze bożonarodzeniowe choinki. Pogoda tego dnia była iście zimowa, co wprowadziło dodatkowo nastrój prawie świąteczny. 

 • Zebranie z rodzicami

  Zebranie z rodzicami - Obrazek 1

 • Zebranie z rodzicami

  Zebranie z rodzicami - Obrazek 1

 • Dnia 4 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole DZIEŃ KULTURY ŚLĄSKIEJ.

   Z tej okazji odbyły się dwa konkursy:

  SZKOLNY KONKURS GWARY ŚLĄSKIEJ dla klas I – V oraz Szkolny Konkurs Fotograficzny dla klas V - VIII i III klasy gimnazjum pt. ,,Śląsk – Moja Mała Ojczyzna Okiem Obiektywu” - pokaż okiem obiektywu, że Śląsk też jest piękny.

  W konkursie fotograficznym wyróżnieni zostali uczniowie:

  Krzysztof Włodarkiewicz z klasy VA oraz Jakub Pawłowski z klasy 3BG.

  SZKOLNY KONKURS GWARY ŚLĄSKIEJ  prowadzili uczniowie naszej szkoły:

  uczennica z klasy VIb - Matylda Gembczyk przebrana w typowy strój śląski oraz uczeń z klasy VIc- Wiktor Światowski przebrany w strój górniczy.

  Podczas konkursu dzieci prezentowały wiersze, prozę w gwarze śląskiej oraz piosenki śląskie. Dodatkowo konkurs został uświetniony programem artystycznym w wykonaniu uczennic z klas: IVC, IVD i VB, które zaśpiewały piosenkę „Gdybym to ja miała skrzydełka, jak gąska” oraz zatańczyły taniec „GAIK”.

   Laureatami SZKOLNEGO KONKURSU GWARY ŚLĄSKIEJ zostali:

  I MIEJSCE: Anastazja Hamerska z klasy IIc, wych. Ludomira Pyka

  II MIEJSCE:  Karina Sztukowska z klasy IIa, wych. Teresa Jurczyk

  III MIEJSCE: Zuzanna Juźwicka i Michalina Kuta z klasy VB, wych. Joanna Łukawska

  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy uczestnika oraz upominki, a zwycięzcy szkolnego konkursu będą reprezentować naszą szkołę w MIEDZYSZKOLNYM  KONKURSIE GWARY ŚLĄSKIEJ,, Po naszymu pogodowy, pośpiywomy” który odbędzie się 11 grudnia o godz.9.00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr3 w Tarnowskich Górach.

  Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w KONKURSIE  MIĘDZYSZKOLNYM.

  Organizatorami DNIA KULTURY ŚLĄSKIEI  byli: Karol Gembczyk, Magdalena Jedlecka, Ilona Gustowska, Katarzyna Binias oraz Joanna Łukawska.

 • 28 listopada 2018r. w Szkole Podstawowej nr 10 w Tarnowskich Górach odbył się XIII Gminny Konkurs Matematyczny Klas III. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice klas III – Magdalena Banert z III b oraz Daria Płuciennik z klasy III c. Test matematyczny wymagał nie lada skupienia i zmuszał do logicznego myślenia wszystkich uczestników. Darii udało się pokonać się matematyczne zagadki i zadania, zdobywając III miejsce. Gratulujemy tego sukcesu!

 • Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, …wróżb.

   

  Świetliki, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja 27.11.2018 uczestniczyły w andrzejkowych wróżbach. Niezwykłe wróżki przepowiadały przyszłość ze szklanej kuli, magicznych serc i kubeczków.  Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw 
z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii i zawód przyszłości.

  Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom andrzejkowe przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy zmieni stan cywilny (wróżba z butami), będzie bogaty lub komu w życiu się powiedzie (wróżby z kubeczków).
  Po wróżbiarskim wieczorku był czas na dyskotekę i zabawy.
  Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać :)

 • W dniu 26.11 w naszej szkole mieliśmy przyjemność gościć panią Yosiko Soneda z Japonii. Pani Yosiko przyjechała do Polski, aby uczyć języka japońskiego w TCK. W Tarnowskich Górach będzie gościła do maja przyszłego roku. 
  Podczas spotkania uczniowie klas 6,7 i 8 mieli okazję poznać bliżej kulturę i tradycję Japonii, jak również nauczyć się podstawowych słów i zwrotów w języku japońskim. Nie zabrakło również zabawy i tańców, a dzięki przepięknym zdjęciom Japonii mogliśmy choć na chwilę przenieść się do tak dalekiego kraju kwitnącej wiśni.
  Nasi uczniowie mieli również okazję do doskonalenia własnych umiejętności z języka angielskiego ponieważ warsztaty były prowadzone w języku angielskim.
  Spotkanie z panią Yosiko było niewątpliwie wspaniałym doświadczeniem.smile

 • Dzień Misia

  Dzień Misia - Obrazek 1

 • W dniach 22 i 23 listopada w naszej szkole obchodzono Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji naszą szkołę odwiedziły pluszowe misie - małe, duże, kolorowe.Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w wielu atrakcjach z pluszakami w roli głównej- wykonywali prace plastyczne, uczestniczyli w konkursach klasowych. Dzieci poznały historię powstania pierwszego pluszowego misia a klasa I b dzięki uprzejmości pani Moniki Stefanowskiej, nauczyciela bibliotekarza z Biblioteki Pedagogicznej w Tarnowskich Górach, miały okazję wcielić się w rolę misiów i rozegrać emocjonującą grę,w której musiały się wykazać umiejętnościami współpracy, liczenia oraz dobrej znajomości literatury dziecięcej. Misie jeszcze nie znikają z naszej szkoły - zapraszamy serdecznie do podziwiania wystawy z pracami, które wzięły udział w konkursie plastycznym.

 • 22 listopada 2018r. w Muzeum Historii Katowic odbyło się podsumowanie Dyktanda Niepodległościowego oraz wręczenie nagród laureatom. W stulecie odzyskania niepodległości konkurs miał odświętny charakter. Organizatorom zależało na tym, aby emocje, towarzyszące wszystkim zaangażowanym w Dyktando Niepodległościowe, były żywą lekcją patriotyzmu, świętem historii i języka ojczystego, któremu towarzyszyło szlachetne współzawodnictwo. Wyjątkowość edycji polegała również na tym, że tegoroczny udział w Konkursie to także próba ustanowienia rekordu w zakresie liczby osób piszących dyktando jednocześnie. Projekt został zgłoszony do polskiego przedstawiciela Księgi Rekordów Guinnessa, a wzięło w nim udział ponad 7 tysięcy uczniów. Sprawdzanie prac w obu etapach konkursu zajęło polonistom ponad 14 tysięcy godzin! W tym kontekście ogromnym sukcesem jest znalezienie się trzech naszych uczniów w gronie laureatów regionalnego konkursu. Z dumą informujemy, że III miejsce przypadło w udziale  Dominikowi Przybylskiemu z klasy VIII b przygotowanemu przez panią mgr Ewelinę Krupicką, X miejscezajęła Marta Pokluda z klasy VII c, a wyróżnienie otrzymała Maja Bilińska także z klasy VIIc pracujące pod opieką pani mgr Hanny Dudy. Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Śląskiego Kuratora Oświaty, Muzeum Historii Katowic i Fundację "ZAWSZE WARTO" oraz mieli możliwość zwiedzenia z przewodnikiem muzeum, w którym odbyła się Gala. Naszym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

   

 • IIIB na Majsterkowie w Castoramie.

  W czwartek 22 listopada 2018r. Uczniowie klasy IIIB udali się na warsztaty majsterkowania w Castoramie. Na wstępie Pani prowadząca przekazała nam wiele ciekawych informacji na temat drzew, ekologii, pozyskiwania drewna i dbania o środowisko naturalne. Następnie wykonaliśmy drewniane kołyski i pojemniki na gazety lub książki. Praca jak się okazało wcale nie była taka łatwa i wymagała sporej precyzji i umiejętności posługiwania się narzędziami stolarskimi. Obdarowani niespodziankami wróciliśmy do szkoły :).

 • Wycieczka do Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach

   

  20 listopada 2018r. Klasa IIIB udała się na wycieczkę połączoną z warsztatami artystycznymi do Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach. Poznaliśmy zasady tworzenia współczesnych dzieł

   i sami mogliśmy stać się artystami. Wszystkim uczestnikom udało się stworzyć piękne prace na temat: „Wolność”.  Temat nawiązywał nie tylko do wolności szeroko pojętej, ale był również związany z rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Przekonaliśmy się, że i my możemy Tworzyć Sztukę.

 • Laureaci konkursu na recenzję ulubionej książki: Marta Pokluda, Kinga Stankiewicz i Natalia Stefanowska oraz laureaci innych konkursów polonistycznych: Monika Honisz, Maja Bilińska  i Dominik Przybylski, pojechali, zaproszeni przez posła Tomasza Głogowskiego, na wycieczkę do Warszawy. Wraz z posłem zwiedzali Sejm, zobaczyli wiele ciekawych miejsc, poznali podział miejsc na sali plenarnej, dowiedzieli się, jak uchwala się akty prawne, wysłuchali historii polskiego parlamentaryzmu oraz zjedli obiad w restauracji sejmowej. W programie wycieczki znalazł się także czas na zwiedzanie z przewodnikiem Starego Miasta. Wyjazd bardzo się udał. Uczniowie zostali docenieni, co motywuje do kolejnych wysiłków. Uczniom życzymy sukcesów, a organizatorowi – dziękujemy.

 • W 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości 
  odbyła się szósta edycja Dyktanda Niepodległościowego
   ”Po polsku o historii”.To projekt edukacyjny będący
   zachętą do nauki historii i refleksją nad pięknem naszego 
  języka ojczystego. Organizatorem konkursu jest 
  Stowarzyszenie Polonistów i Fundacja „Zawsze Warto”.
   W pierwszym etapie tegorocznego dyktanda 
  wzięło udział sześćdziesięciu uczniów naszej szkoły
   z klas IV – VIII szkoły podstawowej i z klas III
  gimnazjum, a do ścisłego finału, który odbył się 7 listopada 
  w Częstochowie, zakwalifikowali się: Monika Honisz  klasy VIa,
   Maja Bilińska i Marta Pokluda z klasy VIIc oraz 
  Dominik Przybylski z klasy VIIIb. 
  W niezwykle trudnym tekście dyktanda pojawiły się postacie,
  wydarzenia i miejsca związane z nadchodzącym świętem.
  Czekamy na wyniki i mamy nadzieję, że nasi uczniowie
   znajdą się w gronie laureatów.
strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. Franciszka Blachnickiego
  42-600 Tarnowskie Góry
  ul. Wyspiańskiego 1
 • (+48) 32 285 27 54