RZĄDOWY PROGRAM LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Program Rządowy Laboratoria Przyszłości | Sprawdź ofertę!Laboratoria Przyszłości - wnioskuj o wsparcie finansowe na nowoczesne  wyposażenie szkolne! - YouTube

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI to nowa inicjatywa, której celem jest rozwijanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Program zakłada doposażenie szkół podstawowych i ogólnokształcących szkół artystycznych, prowadzonych przez jednostki samorządowe, w nowoczesne narzędzia i pomoce dydaktyczne, potrzebne w kształtowaniu i rozwijaniu zdolności manualnych i technicznych, a także samodzielnego i krytycznego myślenia. Główny nacisk położony jest tu na rozwój kompetencji w szeroko rozumianej tematyce STEAM (nauka, technika, inżynieria, sztuka, matematyka).