Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Godziny pracy:

mgr Ewa Hadrian-Fietz (pedagog szkolny i specjalny): poniedziałek 9:30-12:30, wtorek : 8:45-13:45, środa 9:30-13:30, czwartek 8:45-14:45, piątek 8:45-12:45

mgr Joanna Koch (pedagog szkolny i specjalny) poniedziałek 8:00-12:30, wtorek : 8:00-12:30, środa 8:00-13:00, czwartek 8:00-15:00, piątek 8:00-11:00

mgr Dominika Kokoszka (psycholog szkolny) poniedziałek 12:45-16:15, wtorek: 7:00-9:00, środa 10:00-16:00, czwartek 13:45-16:15

Porady szkolnego psychologa:

- Porady_na_trudny_czas.pdf

- Rozmowy_z_dziecmi.pdf

Porady szkolnych pedagogów:
   Informacje dla rodziców i dzieci, dotyczące zaleceń w sprawie kształcenia na   odległość w szkole z uwzględnieniem higieny pracy uczniów (w szczególności    uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi) oraz zasad bezpieczeństwa
w sieci
:

- Sposoby dostosowania wymagań dla dziecka - Dostosowanie_wymagan.pdf
  - Zasady higieny i wypoczynku dziecka w domu - Higiena_umyslowa_.pdf

- 10 zasad bezpiecznego korzystania z Internetu - Bezpieczenstwo_w_sieci_.pdf

EMOCJE_(1)_(2).mp4

Duze_sprawy_w_malych_glowach_(1)_(1).mp4

SŁOWA LECZĄ - POROZMAWIAJMY.

Zapraszamy wszystkich uczniów i rodziców szukających wsparcia i pomocy w tych trudnych dla nas wszystkich czasach do kontaktu. Pedagodzy szkolni pracują w trybie stacjonarnym w godzinach zamieszczonych na stronie szkoły. Jeśli macie Państwo chęć porozmawiania, potrzebujecie wsparcia lub jeśli wsparcia potrzebuje Wasze dziecko, można się kontaktować się z nami przez e-dziennik lub telefonicznie.

Poniżej podajemy też numery telefonów zaufania, gdzie w każdej chwili można zwrócić się o pomoc

116 111 Telefon Zaufania Dla Dzieci i Młodzieży
Zadzwoń lub napisz, gdy coś Cię martwi, masz jakiś problem, nie masz z kim porozmawiać lub wstydzisz się o czymś opowiedzieć. Telefon jest czynny codziennie od godziny 12.00 do 02.00, wiadomość przez stronę www.116111.pl możesz przesłać całą dobę.

800 100 100 – Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna i online dla rodziców i nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia i informacji w zakresie przeciwdziałania i pomocy dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności wynikające z problemów i zachowań ryzykownych takich jak: agresja i przemoc w szkole, cyberprzemoc i zagrożenia związane z nowymi technologiami, wykorzystywanie seksualne, kontakt z substancjami psychoaktywnymi, uzależnienia, depresja, myśli samobójcze, zaburzenia odżywiania. Ponadto terapeuci i prawnicy Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę udzielają konsultacji w zakresie podejmowania interwencji w przypadku podejrzenia przestępstw wobec dzieci,
w szczególności wykorzystywania seksualnego, oraz pomocy psychologicznej dla dzieci doświadczonych przemocą i wykorzystywaniem seksualnymi uczestniczących w charakterze świadków i pokrzywdzonych
w procedurach prawnych. www.800100100.pl.

800 121 212Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
Tu również możesz zadzwonić, gdy nie wiesz z kim porozmawiać, a coś bardzo Cię martwi. Możesz tam także zgłaszać takie sytuacje, które według Ciebie są niesprawiedliwe i masz poczucie, że ktoś zachował się nie tak jak powinien – np. złamał prawo. Telefon jest bezpłatny i jest czynny od poniedziałku do piątku od godziny 8:15 do 20:00 (połączenie bezpłatne). Jeśli zadzwonisz tam w godzinach nocnych i zostawisz informację o sobie i swój numer – konsultanci do Ciebie oddzwonią.

www.brpd.gov.pl/telefon-zaufania

116 000 - całodobowy, bezpłatny telefon w sprawie zaginionego dziecka. Telefon 116 000 jest skierowany do rodziców i opiekunów, którym zaginęło dziecko, do zaginionych dzieci oraz do wszystkich osób, które mogą pomóc w ich odnalezieniu. Telefon 116000 działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu (połączenie bezpłatne).                                                         www.zaginieni.pl.

801 120 002 Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”

Zadzwoń, jeśli ktoś w Twojej rodzinie krzywdzi Cię – bije lub obraża. Możesz tam opowiedzieć o swojej sytuacji i dowiedzieć się gdzie szukać pomocy w Twoim otoczeniu. http://www.niebieskalinia.org/

Materiały edukacyjne – polecane platformy, strony i serwisy internetowe

• epodreczniki.pl
  • portal wiedzy dla nauczycieli
  • Strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i komisji okręgowych
  • Podręcznik internetowy ‘Włącz Polskę!’
  • Portal lektury.gov.pl
  • Strona Centrum Nauki Kopernik
  • Portal edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej i Serwis IPN Przystanek historia
  • Strona Krajowego Biura Programu e Twinning
  • Serwis Ninateka
  • Serwis Muzykoteka Szkolna
  • Biblioteka Cyfrowa Polona
  • Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji
  • Serwis Telewizji Polskiej
  • Serwis Polskie Radio Dzieciom

Materiały opracowane przez nauczycieli:

SPOSOBY_I_TECHNIKI_POPRAWIAJaCE_UMIEJETNOSCI.pdf

PROGRAM_ADAPTACYJNY_SZESCIOLATKOW.pdf

Internetowa Platforma Specjalistyczno-Doradcza dla nauczycieli, uczniów i rodziców, która powstała w ramach Programu wsparcia psychologiczno-pedagogicznego, finansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki  we współpracy z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie jest dostępna pod adresem  https://pwpp.uksw.edu.pl/

Internetowa Platforma Specjalistyczno-Doradcza stanowi źródło wiedzy teoretycznej i przykładów praktycznych, przydatnych przy redukcji negatywnych skutków sytuacji problemowych w oświacie. Gwarantuje nieograniczony w czasie i miejscu dostęp do konsultacji i materiałów dydaktycznych oraz badawczych. Poprzez platformę można zapisywać się na dyżury do specjalistów oraz na szkolenia (systematycznie będą dodawane nowe).

Materiały zamieszczone na platformie kierowane są do: dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, wychowanków młodzieżowych ośrodków wychowawczych i młodzieżowych ośrodków socjoterapii, nauczycieli, dyrektorów szkół, rodziców oraz specjalistów (m.in. pedagogów, psychologów, terapeutów).