Nawigacja

 • Zebranie z rodzicami

  Zebranie z rodzicami - Obrazek 1

 • Zebranie z rodzicami

  Zebranie z rodzicami - Obrazek 1

 • Dzień Papieski

  Dzień Papieski - Obrazek 1

 • ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ    

  14 października 1773 roku powstała Komisja Edukacji Narodowej, która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce i pierwszą tego typu instytucją w Europie. Co roku właśnie 14 października wszyscy nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi jak i uczniowie obchodzą Święto Edukacji Narodowej. Każdy z sukcesów nauczycieli jest w sercach uczniów, którzy wzorują się na swoich wychowawcach. Z radością informujemy, że w bieżącym roku szczególne wyróżnienia za osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej przypadły w udziale pani mgr Adrianie Machoń, która otrzymała Nagrodę Śląskiego Kuratora Oświaty i Nagrodę Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry, panu mgr. Marianowi Michalskiemu, którzy otrzymał Nagrodę Śląskiego Kuratora Oświaty i Medal Komisji Edukacji Narodowejoraz pani mgr Ilonie Gustowskiej, która została wyróżniona Nagrodą Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry i Medalem Komisji Edukacji NarodowejZ dumą informujemy, że Medalami Komisji Edukacji Narodowej zostało uhonorowanych jeszcze czterech nauczycieli naszej szkoły: pani mgr Hanna Duda, pani mgr Anna Hoffman-Greczyn, pani mgr Bożena Skrodzka i pani mgr Mirosława Waleczko. W naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej uświetniła akademia „Anioły’2018” przygotowana przez uczniów pod kierunkiem pani Hanny Dudy i pani Wiesławy Piecuch, podczas której podziękowania wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za oddaną pracę i wskazywanie właściwej drogi z życzeniami wytrwałości, sukcesów zawodowych jak i uśmiechu każdego dnia złożyła pani dyrektor. Nad oprawą techniczną i muzyczną czuwał Robert Miska z klasy 3b gimnazjum pod kierunkiem pana Jacka Hońcy. Wyróżnionym nauczycielom serdecznie gratulujemy, a wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy radości i spełnienia oraz samych wspaniałych uczniów, jakimi staramy się być! Niech towarzyszy Wam przekaz, że tworzycie przyszłość i nadajecie jej lepszy kształt.

  Wszystkim nauczycielom naszej szkoły-dziękujemy...

  Znalezione obrazy dla zapytania róża
   

 • W dniu 11. października uczniowie klas I – III mieli możliwość uczestniczyć w pokazie gimnastyki artystycznej. Panie prowadzące nie musiały długo czekać na osoby chętne do aktywnego uczestnictwa w pokazie. Dzieci z ogromną przyjemnością ćwiczyły. Nie zabrakło prostych układów tanecznych, ćwiczeń muzyczno-ruchowych oraz  ćwiczeń ogólnorozwojowych. Za zajęcia sportowe z gimnastyki dziękujemy.

 • 10 października gościliśmy w naszej szkole jednego z czołowych zawodników judo - Damiana Szwarnowieckiego. Damian stawał wielokrotnie na podium podczas turniejów europejskich i światowych, a dwa tygodnie temu wywalczył piąte miejsce na Mistrzostwach Świata rozrywanych w Baku (Azerbejżdan). Był to najlepszy wynik polskiej reprezentacji. W 2012 roku został wyróżniony przez Europejską Unię Judo srebrną odznaką za najlepszego zawodnika młodego pokolenia. To drugi Polak w historii po Pawle Nastuli, który zdobył takie wyróżnienie. Odbyły się dwa treningi, trening z grupą młodszą i uczniami klasy sportowej judo naszej szkoły, oraz z grupą starszą. Dzieci miały okazję zobaczyć zdobyte medale, zdobyć autograf i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Odważniejsi mogli zawalczyć z utytułowanym zawodnikiem. Również szkoła otrzymała pamiątkowe zdjęcie z autografem mistrza. Na zdjęciach uczniowie klasy sportowej i klubu UKS "Dwójka".

 • W piątek 28.09. 2018 obchodziliśmy w szkole Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczynki przygotowały mnóstwo atrakcji dla swoich kolegów a nasi niezawodni rodzice urządzili kiermasz słodkości.

  Znalezione obrazy dla zapytania dzien chłopaka gif

 • "Archipelag skarbów"

  W  dniach 27- 28.09.2018r. w naszej szkole wśród uczniów klas starszych  był realizowany Program "Archipelag skarbów". 
  Program ten jest programem wychowawczo- profilaktycznym. Jest zbudowany wokół kluczowych tematów dotyczących dojrzewania -szczęście, miłość, przyjaźń, relacje między nastolatkami. W warstwie profilaktycznej Program pracuje w obszarze uzależnień (alkohol, narkotyki, dopalacze, uzależnienia behawioralne- pornografia), ograniczania depresji. Wszystkie te tematy są poruszane z dużą delikatnością i powagą, tak, by nie zranić tych, którzy mają takie doświadczenia, a zarazem przestrzec tych, którzy ich jeszcze nie mają.

  Ważnym aspektem programu jest trening asertywności, w którym uczestnicy mogą ćwiczyć umiejętność przeciwstawiania się negatywnej presji rówieśników.  W "Archipelagu Skarbów" wykorzystany jest cały wachlarz różnorodnych metod pracy z grupą. Są to udźwiękowione prezentacje multimedialne, krótkie filmiki i muzyka. Są też dynamiczne ćwiczenia, do których masowo zgłaszają się ochotnicy – nagradzani z udział nie tylko brawami, ale także prezentami. Młodzież jest angażowana do tego by odpowiadać na pytania, głosować, a nawet śpiewać razem z trenerami „Szantę z Archipelagu Skarbów”. Humor przeplata się z poważnymi treściami w sposób, który daje młodzieży chwile wytchnienia i odreagowania. 

   Program prowadzili  trenerzy Pracowni  Rozwoju Społecznego. Program jest wpisany do „Systemu standardów i rekomendacji programów profilaktycznych” sygnowanego przez najważniejsze agendy Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej.

  Więcej informacji na stronie: www.program.archipelagskarbow.eu

  Podobny obraz

 • Zebranie z rodzicami

  Zebranie z rodzicami - Obrazek 1

 • Zebranie z rodzicami

  Zebranie z rodzicami - Obrazek 1

 • Z okazji  EUROPEJSKIEGO DNIA JĘZYKÓW przypadającego 26 września w naszej szkole został zorganizowany konkurs dla klas I – VIII na plakat promujący naukę języków obcych pod hasłem „DLACZEGO WARTO UCZYĆ SIĘ JĘZYKÓW OBCYCH?”. Przy ocenie plakatów komisja brała pod uwagę pomysł, a także estetykę i samodzielność wykonania pracy. Laureaci konkursu zostaną ogłoszeni na najbliższej akademii.

  Dodatkowo, z okazji tego święta uczennice klasy VB przygotowały i przedstawiły dla klas I - III przedstawienie w języku angielskim pt. ‘’THE FOUR SEASONS OF A YEAR” – „CZTERY PORY ROKU”. Dzięki temu przedstawieniu, uczniowie klas młodszych zapoznani zostali z nazwami pór roku w języku angielskim, a także powtórzyli sobie nazwy kolorów oraz słówka dotyczące pór roku. Dzieci wysłuchały również utworu zespołu „The Beatles” pt. „Yesterday”, który wykonała uczennica na keyboardzie.

  Święto to przypomniało uczniom naszej szkoły jak ważną rolę w życiu odgrywa znajomość języków obcych oraz zachęciło dzieci do ich nauki.

 • Samorząd uczniowski

  12 września w naszej szkole odbyłysię wybory do Samorządu Uczniowskiego.

  Przewodniczącą S.U. została  Marta Tomiczek z kl. III AG 
  Zastępcą  przewodniczącej S.U. został wybrany  Szymon Liberski z kl. 5 C

  Rada Samorządu Uczniowskiego w następującym składzie:

  Lena Zylla (5c), Oliwia Burda (6a), Matylda Gembczyk (6b), Antoni Żak (6b), 
  Kinga Bystrzycka (7a), Nadia Kościelna (7a), Wojciech Potrawa (7b), Marta Pokluda (7c).

 • Zebranie z rodzicami

  Zebranie z rodzicami - Obrazek 1

 • Sale na zebranie 12.09.2018r.

  Sale na zebranie 12.09.2018r. - Obrazek 1

 • Stypendium szkolne

  STYPENDIUM SZKOLNE 
   
  Wnioski  na stypendium są do pobrania w sekretariacie szkoły.
  Warunek jaki należy spełnić to dochód netto na 1 osobę w rodzinie za miesiąc sierpień 528 zł
  Termin składania wniosków do 13 września 2018r. u pedagogów szkolnych, a do 15 września 2018r. w biurze podawczym Urzędu Miejskiego
 • Bieg Sedlaczka

  Bieg Sedlaczka

  W dniu 08.09.2018r. odbył się XV Tarnogórski Bieg Sedlaczka, w którym nasi uczniowie wywalczyli drużynowo II miejsce w kategorii klas VII i VIII oraz III gimnazjum. Skład reprezentacji dziewcząt stanowiły: Tatiana Wieczorek,Wiktoria Należniak, Julia Zawadzka i Anna Tkacz z klasy 3a gimnazjum,Magdalena Fronczek z klasy 8a oraz Wiktoria Banaszkiewicz i Hanna Pawlak z klasy 7a. Opiekunem reprezentacji dziewcząt była pani mgr Bożena Brzozowska. W składzie reprezentacji chłopców znaleźli się: Bartłomiej Bambynek i Artur Stępień z klasy 3c gimnazjum, Maciej Prażak z klasy 8b oraz Wojciech Potrawa z klasy 7b. Opiekunem reprezentacji chłopców był mgr Dariusz Graf.

  Gratulujemy miejsca na podium!

 • NOWY ROK SZKOLNY ROZPOCZĘTY!
  3 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny i powitaliśmy w gronie naszych uczniów 106 pierwszoklasistów, dla których było to szczególne przeżycie - początek szkolnej drogi. By ten początek okazał się radosny i szczęśliwy, pani dyrektor osłodziła pierwszoklasistom przyjęcie do uczniowskiego grona lizakowymi sercami. Cieszymy się, że właśnie w naszej szkole pragną zdobywać wiedzę i rozwijać swoje zainteresowania, podobnie jak grono ich 647 starszych kolegów.
  Pani dyrektor zapoznała wszystkich z kalendarzem roku szkolnego i planowanymi wydarzeniami szkolnymi, zachęcając wszystkich do udziału w życiu szkolnym, który rozpoczynają wybory Samorządu Uczniowskiego. Trzymamy kciuki za zwycięzców wyborczej kampanii, życząc im nie tylko ambitnych planów, ale przede wszystkim konsekwencji w ich realizacji. Wszystkim uczniom i rodzicom życzymy wspaniałego roku szkolnego - wypełnionego samymi sukcesami i radosnymi wydarzeniami! 
 • Rozpoczęcie ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

  Rozpoczęcie ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 - Obrazek 1

 • Informacja- obiady

  Przypominamy, że wszystkie informacje związane z obiadami znajdują się w pozycji nawigacji

  "Płatności. Stołówka szkolna".

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. Franciszka Blachnickiego
  42-600 Tarnowskie Góry
  ul. Wyspiańskiego 1
 • (+48) 32 285 27 54