Nawigacja

 • Życzenia Świąteczne

  „Białe opłatki, białe stoły,

  świeżych choinek las…

  Doprawdy mogą dziś anioły

  zagościć pośród nas.”

   

  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia
  życzę Państwu odrobiny ciepła dzięki ludzkiej życzliwości,

  odrobiny światła dzięki szczeremu uśmiechowi

  i radości w smutku dzięki ludzkiej miłości.

  Wraz z nadchodzącym Nowym Rokiem
  życzę również dużo szczęścia, sukcesów, radości
  oraz spełnienia wszystkich marzeń,

  by świat był zawsze pełen ciepła i przynosił
  wszystko to, co w życiu najpiękniejsze
  ,

   

                                                                               W imieniu całej społeczności
                                                                        Szkoły Podstawowej nr 3

                                                                      im. ks. Franciszka Blachnickiego

                                                                     w Tarnowskich Górach

                                                  

                                                                                                Dyrektor Szkoły

                                                                                                 Wiesława Wrona

  Znalezione obrazy dla zapytania ozdoby choinkowe gif

   


   

 • Zebranie z rodzicami

  Zebranie z rodzicami - Obrazek 1

 • Zebranie z rodzicami

  Zebranie z rodzicami - Obrazek 1

 • Mikołajki w szkole

 • Dnia 4 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole DZIEŃ KULTURY ŚLĄSKIEJ.

   Z tej okazji odbyły się dwa konkursy:

  SZKOLNY KONKURS GWARY ŚLĄSKIEJ dla klas I – V oraz Szkolny Konkurs Fotograficzny dla klas V - VIII i III klasy gimnazjum pt. ,,Śląsk – Moja Mała Ojczyzna Okiem Obiektywu” - pokaż okiem obiektywu, że Śląsk też jest piękny.

  W konkursie fotograficznym wyróżnieni zostali uczniowie:

  Krzysztof Włodarkiewicz z klasy VA oraz Jakub Pawłowski z klasy 3BG.

  SZKOLNY KONKURS GWARY ŚLĄSKIEJ  prowadzili uczniowie naszej szkoły:

  uczennica z klasy VIb - Matylda Gembczyk przebrana w typowy strój śląski oraz uczeń z klasy VIc- Wiktor Światowski przebrany w strój górniczy.

  Podczas konkursu dzieci prezentowały wiersze, prozę w gwarze śląskiej oraz piosenki śląskie. Dodatkowo konkurs został uświetniony programem artystycznym w wykonaniu uczennic z klas: IVC, IVD i VB, które zaśpiewały piosenkę „Gdybym to ja miała skrzydełka, jak gąska” oraz zatańczyły taniec „GAIK”.

   Laureatami SZKOLNEGO KONKURSU GWARY ŚLĄSKIEJ zostali:

  I MIEJSCE: Anastazja Hamerska z klasy IIc, wych. Ludomira Pyka

  II MIEJSCE:  Karina Sztukowska z klasy IIa, wych. Teresa Jurczyk

  III MIEJSCE: Zuzanna Juźwicka i Michalina Kuta z klasy VB, wych. Joanna Łukawska

  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy uczestnika oraz upominki, a zwycięzcy szkolnego konkursu będą reprezentować naszą szkołę w MIEDZYSZKOLNYM  KONKURSIE GWARY ŚLĄSKIEJ,, Po naszymu pogodowy, pośpiywomy” który odbędzie się 11 grudnia o godz.9.00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr3 w Tarnowskich Górach.

  Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w KONKURSIE  MIĘDZYSZKOLNYM.

  Organizatorami DNIA KULTURY ŚLĄSKIEI  byli: Karol Gembczyk, Magdalena Jedlecka, Ilona Gustowska, Katarzyna Binias oraz Joanna Łukawska.

 • 28 listopada 2018r. w Szkole Podstawowej nr 10 w Tarnowskich Górach odbył się XIII Gminny Konkurs Matematyczny Klas III. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice klas III – Magdalena Banert z III b oraz Daria Płuciennik z klasy III c. Test matematyczny wymagał nie lada skupienia i zmuszał do logicznego myślenia wszystkich uczestników. Darii udało się pokonać się matematyczne zagadki i zadania, zdobywając III miejsce. Gratulujemy tego sukcesu!

 • W dniu 26.11 w naszej szkole mieliśmy przyjemność gościć panią Yosiko Soneda z Japonii. Pani Yosiko przyjechała do Polski, aby uczyć języka japońskiego w TCK. W Tarnowskich Górach będzie gościła do maja przyszłego roku. 
  Podczas spotkania uczniowie klas 6,7 i 8 mieli okazję poznać bliżej kulturę i tradycję Japonii, jak również nauczyć się podstawowych słów i zwrotów w języku japońskim. Nie zabrakło również zabawy i tańców, a dzięki przepięknym zdjęciom Japonii mogliśmy choć na chwilę przenieść się do tak dalekiego kraju kwitnącej wiśni.
  Nasi uczniowie mieli również okazję do doskonalenia własnych umiejętności z języka angielskiego ponieważ warsztaty były prowadzone w języku angielskim.
  Spotkanie z panią Yosiko było niewątpliwie wspaniałym doświadczeniem.smile

 • Dzień Misia

  Dzień Misia - Obrazek 1

 • W dniach 22 i 23 listopada w naszej szkole obchodzono Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji naszą szkołę odwiedziły pluszowe misie - małe, duże, kolorowe.Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w wielu atrakcjach z pluszakami w roli głównej- wykonywali prace plastyczne, uczestniczyli w konkursach klasowych. Dzieci poznały historię powstania pierwszego pluszowego misia a klasa I b dzięki uprzejmości pani Moniki Stefanowskiej, nauczyciela bibliotekarza z Biblioteki Pedagogicznej w Tarnowskich Górach, miały okazję wcielić się w rolę misiów i rozegrać emocjonującą grę,w której musiały się wykazać umiejętnościami współpracy, liczenia oraz dobrej znajomości literatury dziecięcej. Misie jeszcze nie znikają z naszej szkoły - zapraszamy serdecznie do podziwiania wystawy z pracami, które wzięły udział w konkursie plastycznym.

 • 22 listopada 2018r. w Muzeum Historii Katowic odbyło się podsumowanie Dyktanda Niepodległościowego oraz wręczenie nagród laureatom. W stulecie odzyskania niepodległości konkurs miał odświętny charakter. Organizatorom zależało na tym, aby emocje, towarzyszące wszystkim zaangażowanym w Dyktando Niepodległościowe, były żywą lekcją patriotyzmu, świętem historii i języka ojczystego, któremu towarzyszyło szlachetne współzawodnictwo. Wyjątkowość edycji polegała również na tym, że tegoroczny udział w Konkursie to także próba ustanowienia rekordu w zakresie liczby osób piszących dyktando jednocześnie. Projekt został zgłoszony do polskiego przedstawiciela Księgi Rekordów Guinnessa, a wzięło w nim udział ponad 7 tysięcy uczniów. Sprawdzanie prac w obu etapach konkursu zajęło polonistom ponad 14 tysięcy godzin! W tym kontekście ogromnym sukcesem jest znalezienie się trzech naszych uczniów w gronie laureatów regionalnego konkursu. Z dumą informujemy, że III miejsce przypadło w udziale  Dominikowi Przybylskiemu z klasy VIII b przygotowanemu przez panią mgr Ewelinę Krupicką, X miejscezajęła Marta Pokluda z klasy VII c, a wyróżnienie otrzymała Maja Bilińska także z klasy VIIc pracujące pod opieką pani mgr Hanny Dudy. Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Śląskiego Kuratora Oświaty, Muzeum Historii Katowic i Fundację "ZAWSZE WARTO" oraz mieli możliwość zwiedzenia z przewodnikiem muzeum, w którym odbyła się Gala. Naszym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

   

 • IIIB na Majsterkowie w Castoramie.

  W czwartek 22 listopada 2018r. Uczniowie klasy IIIB udali się na warsztaty majsterkowania w Castoramie. Na wstępie Pani prowadząca przekazała nam wiele ciekawych informacji na temat drzew, ekologii, pozyskiwania drewna i dbania o środowisko naturalne. Następnie wykonaliśmy drewniane kołyski i pojemniki na gazety lub książki. Praca jak się okazało wcale nie była taka łatwa i wymagała sporej precyzji i umiejętności posługiwania się narzędziami stolarskimi. Obdarowani niespodziankami wróciliśmy do szkoły :).

 • Wycieczka do Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach

   

  20 listopada 2018r. Klasa IIIB udała się na wycieczkę połączoną z warsztatami artystycznymi do Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach. Poznaliśmy zasady tworzenia współczesnych dzieł

   i sami mogliśmy stać się artystami. Wszystkim uczestnikom udało się stworzyć piękne prace na temat: „Wolność”.  Temat nawiązywał nie tylko do wolności szeroko pojętej, ale był również związany z rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Przekonaliśmy się, że i my możemy Tworzyć Sztukę.

 • Laureaci konkursu na recenzję ulubionej książki: Marta Pokluda, Kinga Stankiewicz i Natalia Stefanowska oraz laureaci innych konkursów polonistycznych: Monika Honisz, Maja Bilińska  i Dominik Przybylski, pojechali, zaproszeni przez posła Tomasza Głogowskiego, na wycieczkę do Warszawy. Wraz z posłem zwiedzali Sejm, zobaczyli wiele ciekawych miejsc, poznali podział miejsc na sali plenarnej, dowiedzieli się, jak uchwala się akty prawne, wysłuchali historii polskiego parlamentaryzmu oraz zjedli obiad w restauracji sejmowej. W programie wycieczki znalazł się także czas na zwiedzanie z przewodnikiem Starego Miasta. Wyjazd bardzo się udał. Uczniowie zostali docenieni, co motywuje do kolejnych wysiłków. Uczniom życzymy sukcesów, a organizatorowi – dziękujemy.

 • W 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości 
  odbyła się szósta edycja Dyktanda Niepodległościowego
   ”Po polsku o historii”.To projekt edukacyjny będący
   zachętą do nauki historii i refleksją nad pięknem naszego 
  języka ojczystego. Organizatorem konkursu jest 
  Stowarzyszenie Polonistów i Fundacja „Zawsze Warto”.
   W pierwszym etapie tegorocznego dyktanda 
  wzięło udział sześćdziesięciu uczniów naszej szkoły
   z klas IV – VIII szkoły podstawowej i z klas III
  gimnazjum, a do ścisłego finału, który odbył się 7 listopada 
  w Częstochowie, zakwalifikowali się: Monika Honisz  klasy VIa,
   Maja Bilińska i Marta Pokluda z klasy VIIc oraz 
  Dominik Przybylski z klasy VIIIb. 
  W niezwykle trudnym tekście dyktanda pojawiły się postacie,
  wydarzenia i miejsca związane z nadchodzącym świętem.
  Czekamy na wyniki i mamy nadzieję, że nasi uczniowie
   znajdą się w gronie laureatów.
 • 30 października w naszej szkole odbyła się pierwsza edycja "Świeta Jabłka". Jest to nasze szkolne święto, w czasie którego chcemy promować picie świeżo wyciskanych soków oraz jedzenie świeżych owoców. Kiermasz, który został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski oraz Spółdzielnię Uczniowską, cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc i zaangażowanie podczas kiermaszu.

 • W Zamku Czarodziejów

   

  9 października 2018r. Klasa III B wybrała się na tajemniczą wycieczkę do Zamku w Mosznej. Tam przenieśliśmy się wzorem Harrego Pottera do Szkoły Magii i Czarodziejstwa. Tiara przydziału wyznaczyła odpowiedni dom Hogwartu, a potem zaczęła się nauka czarowania. Najwięcej emocji wywołała lekcja eliksirów oraz walka na miecze. Zwiedziliśmy zamek i w jesiennym słońcu udało nam się zrobić piknik. To była bardzo udana wycieczka.

 • 28 października na sali judo Uczniowski Klub Sportowy "Dwójka" zorganizował niezwykłe spotkanie ze znanym judoką i autorem książek "W judodze na rowerze" i "Zostawieni na lodzie. Piesza wyprawa przez Bajkał" - Arturem Gorzelakiem. Mieliśmy okazję wysłuchać ciekawego opowiadania, jak wygląda życie w Japonii oczami rowerzysty, który zatrzymywał się w lokalnych klubach judo i tam trenował. Całość prezentacji wzbogacona była serią slajdów z niesamowitymi widokami. Na koniec oprowadziliśmy autora po Tarnowskich Górach, a do jego prywatnej kolekcji trafiły gadżety i przewodniki związane z naszym miastem, za co dziękujemy Urzędowi Miasta.

 • DRZEWO CZYLI ZIELONO MI…

  19 października uczniowie klasy 3c wraz z wychowawcą uczestniczyli kolejny raz w warsztatach edukacyjnych – „MAJSTERKOWO” - organizowanych przez tarnogórską CASTORAMĘ. Ich celem jest rozbudzanie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzanie ich wyobraźni, rozwijanie umiejętności manualnych, a także zwiększanie wiedzy i świadomości ekologicznej. Tym razem dzieci pracowały
  w drewnie.  Podczas zajęć  dowiedziały się jak wygląda proces przetwarzania drewna od momentu posadzenia drzewa aż do sprzedaży drewnianej deski w sklepie. Po krótkiej prezentacji
  i towarzyszącej jej rozmowie uczniowie z pełnym zapałem przystąpili do działania. Każdy samodzielnie wykonał drewnianą skrzynkę na narzędzia. Dowodem na to, iż zaangażowanie było ogromne, są zdjęcia do oglądania których zapraszamy.

 • Zebranie z rodzicami

  Zebranie z rodzicami - Obrazek 1

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. Franciszka Blachnickiego
  42-600 Tarnowskie Góry
  ul. Wyspiańskiego 1
 • (+48) 32 285 27 54