• Wystawa z okazji 90-lecia szkoły

  Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

   

  Organizatorzy wystawy z okazji 90-lecia powstania naszej szkoły zwracają się z wielką prośbą do absolwentów, ich krewnych, byłych i aktualnych pracowników Szkoły Podstawowej nr 3,

  Szkoły Podstawowej nr 2 i Gimnazjum nr 2 (placówek kontynuujących tradycje przedwojennej „Szkoły Parkowej”) o wypożyczenie (lub przekazanie w darze) pamiątek związanych z wymienionymi szkołami – czasem beztroskiej zabawy i wytężonej nauki (zdjęcia, kroniki, pocztówki, świadectwa, listy i inne). Wszystkie materiały zostaną wykorzystane do przygotowania wystawy. Jeśli to możliwe, proszę opisać, jakiego wydarzenia dotyczą (np. Andrzejki 1968 – klasa 7c lub wycieczka do Warszawy 1977 – klasy 8b i 8d) oraz podać dane przekazującego.

   

  Pamiątki prosimy dostarczyć do 26.05.2023 r. Wszystkie materiały wypożyczone zostaną zwrócone właścicielom.

   

  Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3

   

 • Konkurs z okazji 90-lecia szkoły!

  Drogie Uczennice i Drodzy Uczniowie!

   

  W związku ze zbliżającymi się uroczystościami 90-lecia powstania naszej szkoły ogłaszamy konkurs „Wspomnień czar” dla klas IV-VI oraz VII-VIII , którego tematem są wspomnienia absolwentów i byłych pracowników Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 2 i Gimnazjum nr 2. Wiemy, że wśród Waszych krewnych i znajomych znajduje wiele wybitnych, niemal legendarnych postaci, do których niewątpliwie jesteście w stanie dotrzeć i których gotowi jesteście wysłuchać, aby nie zaginęli w mrokach niepamięci.

   

  Forma pracy: kartka z pamiętnika lub wywiad (rejestracja wideo, audio lub forma pisemna). Dzięki szerokiemu dostępowi do smartfonów rejestracja nie będzie stanowiła dla Was żadnego problemu. Prace należy dostarczyć do 26.05.2023 r. do sekretariatu szkoły (forma pisemna) lub przesłać na e-mail: jubileusz90@sp3tg.pl (pliki tekstowe, audio, wideo).

   

  Dodatkowe informacje można uzyskać u pana Mariusza Hermanowicza.

   

  Dla laureatów i wyróżnionych przewidzieliśmy atrakcyjne nagrody.

   

  Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3

   

 • Szkolne Koło Wolontariatu - podziękowania

  Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu dziękują uczniom naszej szkoły oraz ich rodzicom, za aktywny udział w zbiórce dla dzieci i młodzieży z Ukrainy.

 • Konkurs Samorządu Uczniowskiego

  Drodzy koledzy i koleżanki wszystkich klas, zachęcamy Was do udziału w aktywności artystycznej dotyczącej zbliżającej się uroczystości 90-lecia naszej szkoły.

  Wykonajcie plakat z hasłem promującym to, co w naszej szkole najlepsze.

  Prace można wykonać:

  • dowolną techniką (kolaż, wycinanka, wydzieranka, farby, pastele itp.)

  • w formacie A-3.

  • oceniana będzie pomysłowość pracy, estetyka wykonania, trafność hasła i oryginalne spojrzenie na naszą Szkołę Podstawową nr 3.

  Prace proszę dostarczyć do 29 maja 2023, do sali nr 52 (opiekun samorządu pani Edyta) lub do świetlicy szkolnej (opiekunowie samorządu pani Agata oraz pani Ola). Najpiękniejsze prace zostaną nagrodzone i zawieszone w galerii na terenie szkoły.

  Życzymy dobrej zabawy w kreowaniu pomysłów, mamy nadzieję, że uda Wam się stworzyć wspaniały wizerunek naszej szkoły! Trzymamy kciuki!

  Samorząd Uczniowski SP3

   

 • Wyniki konkursu na zdjęcie do Kalendarza Szkolnego 2023!

 • Świetlicowy klub pokemon

  Świetlicowy klub pokemon działa prężnie!!!

  Dziś uczniowie wykonywali figurki pokemonów z papieru :D

 • Kolejny sukces Naszej Szkoły Podstawowej w piłce ręcznej dziewcząt

  Tym razem do Półfinału Wojewódzkiego trafiły Nasze dziewczyny z klas młodszych a dokładnie z 5 a i 7a. Na ostatnich zawodach rejonowych, które odbywały się 27 kwietnia w Lublińcu, Nasza reprezentacja wygrała oba spotkania z drużynami szkolnymi z Lublinca. Na zawodach pokonaliśmy drużynę z Szkoły Podstawowej nr 3 z Lublinca wynikiem 15:2, oraz drużynę z Szkoły Podstawowej nr 1 z Lublinca wynikiem 14;4. Dziewczęta weszły w oba mecz pełne zaangażowania, co zaskoczyło przeciwników i dzięki temu Nasza reprezentacja jedzie na Półfinał Wojewódzki do Zabrza. Zawody odbędą się 11 mają.


  Skład dziewczyn:
  Maja Adwent
  Elżbieta Gałązka
  Ewelina Kowaleczko
  Helena Kukuła
  Julia Kuś
  Natalia Molenda
  Emilia Mosur
  Anita Parkasiewicz
  Lena Sarwa
  Nina Włodowska
  Natalia Zielonka
  Magdalena Miozga
  Zofia Kozielska

  Opiekun: Mikołaj Parkietny

 • Półfinał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej

  W środę 26 kwietnia 2023 roku Nasza reprezentacja dziewcząt w piłce ręcznej wzięła udział w Półfinale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej, który odbywał się w Zabrzu. W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z reprezentacja Szkoły Podstawowej z Bytomia. Po nerwowym początku gry i krycia przeciwników na całym boisku, nasza drużyna wygrała pierwszy mecz I dostała się do finału rozgrywek. Niestety w finale trafiliśmy na bardzo mocnych gospodarzy z Zabrza i to właśnie oni zwyciężyli w cały turniej. Nasza reprezentacja zajęła II miejsce w Półfinale Wojewódzkim, dzięki czemu Nasza Szkoła Podstawowa jest w pierwszej ósemce najlepszych szkół w piłce ręcznej dziewcząt.

  Gratulacje Dziewczęta!!!!!!


  Sklad:
  Zuzana Fronczek
  Maja Gawron
  Jagna Ginko
  Zofia Grzyb
  Patrycja Gubała
  Matylda Hadera
  Adrianna Idzik
  Aleksandra Kasperczyk
  Weronika Kowaleczko
  Nina Siuda
  Jagoda Zalewska
  Patrycja Zaręba
  Emilia Zięba


  Opiekun: Mikołaj Parkietny

   

    

 • Miejskie zawody w piłce nożnej chłopców

  28 kwietnia odbyły się Miejskie zawody w piłce nożnej chłopców klas VIII i młodszych. Zawody zostały rozegrane w Strzybnicy na orliku SP13. W zawodach wzięło udział 7 tarnogórskich szkoł. Nasza szkoła po dobrych meczach zajęła wysokie 3 miejsce.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  Skład zespołu:

  Pradelok Michał, Papaja Max, Wołowczyk Oliver, Szelangiewicz Szymon, Należniak Mateusz, Gembczyk Oliwier, Bartoszek Dawid, Winkler Max, Kasza Tobiasz, Koch Mateusz

  Opiekunem był Pan Sebastian Nieradzik

 • #ZDROWOROSNA

  Klasa 1c oraz OP1 miały ostatnio okazje otrzymać tajemniczą przesyłkę z materiałami od W. Legutko w ramach akacji #ZDROWOROSNA. W pakiecie edukacyjnym znalazły się zestawy do założenia klasowej hodowli koperku, niezbędne przybory oraz karty pracy utrwalające zdobytą wiedzę podczas całego wydarzenia. Obie klasy razem w wychowawcą wiele się nauczyły, a zabawy było co niemiara.

  Pozostaje czekać nam na plony 😊

 • Rowerowy Maj

  Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Zasady kampanii są bardzo proste: każdy uczeń, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach, wrotkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są nagrody.

  Z naszej szkoły udział w akcji bierze udział 132 uczniów z 20 klas.

  Życzymy wszystkim uczestnikom bezpiecznych przejazdów.

 • Program TCK w przyszłym miesiącu.

  Szanowni Państwo,

  w imieniu TCK serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach, które został przygotowane na Maj.

  W tym miesiącu są to między innymi:

  - warsztaty Wyzwanie Lego: o temacie „Sceny filmowe” 13.05 o 11:00 i 13:00 (bez ograniczeń wiekowych), a także „W świecie kół zębatych” 20.05 o 11:00 (dla dzieci od 10 r.ż.)

  - Film „Lunana. Szkoła na końcu świata” 13.05 o 19:00 (od 12 lat)

  - Warsztaty plastyczne „Majowy zawrót głowy” w filii TCK w Reptach Śląskich (18.05, 17:00) dla dzieci 6-12 lat

  - Film „Szkoła Magicznych Zwierząt” 21.05 o 15:00 (od 7 lat)

  - Warsztaty z serii „Kreatywne Piątki” pt. „prezent dla Mamy” w filii TCK w Opatowicach (26.05, 16:00) dla dzieci 7-12 lat

  Ponadto, zapraszamy wszystkich Nauczycieli i Rodziców na prelekcję pt. „Alternatywne metody wychowania i nauczania”, którą poprowadzi doświadczona pedagożka i terapeutka, Hanna Odelga, 20.05 o 16:00.

  Więcej informacji i bilety na każde z nich znajdują się pod adresem https://tck.net.pl/kalendarium/

  Zachęcamy do skorzystania z całości  bogatego programu w  załączonej grafice plakatu.

   

   

 • "Bajeczni Adwokaci"

  Kolejna ciekawa lekcja w klasie III b miała związek z ogólnopolską akcją "Bajeczni Adwokaci". W jej ramach adwokaci czytają dzieciom bajkę pt. “Leśne sprawy Misia Adwokata” oraz rozmawiają z uczniami na interesujące ich tematy związane z pracą adwokata, prokuratora i sędziego. Dużą atrakcją naszych zajęć było przymierzanie togi z zielonym żabotem - atrybutu adwokata. Miłym akcentem lekcji były dyplomy, zakładki do książek oraz kolorowanki, które dzieci otrzymały na zakończenie zajęć.Zajęcia prowadziła Pani mecenas Joanna Szewczyk, prywatnie mama Kuby.

  Dziękujemy:)

  Książka o Misiu Adwokacie jest teraz dostępna w szkolnej bibliotece.

 • Wizyta klasy IIIb

  Uczennice i uczniowie klasy III b odwiedzili Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach. Swoją wizytę rozpoczęli od przejścia przez bramkę bezpieczeństwa. Następnie w sali rozpraw zajęli miejsca przeznaczone dla oskarżonych, obrońców i składu sędziowskiego i wysłuchali wykładu na temat zasad funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości. Uczniowie mieli również okazję zapoznać się ze strukturą sądownictwa i odpowiedzialnością karną osób nieletnich oraz poszerzyć swoje słownictwo związane z różnymi zawodami prawniczymi. Dużym przeżyciem okazał się dla trzecioklasistów krótki pobyt w pokoju zatrzymań.Tajemnice zawodu prawnika odkrywał przed klasą III b Sędzia Sądu Rejonowego Adam Skowron

 • Nagroda Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry

  Z satysfakcją informujemy, że ucząca  w naszej szkole dzieci ukraińskie  języka  polskiego Pani Ewa Wyskoczyl została nagrodzona Nagrodą Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry w dziedzinie kultury za wydarzenie roku 2022.

  Do tego prestiżowego wyróżnienia dołożyli swoją cegiełkę -dyrektor naszej szkoły Pan Karol Gembczyk i Pan Adam Szeliga -dyrygujący dwoma chórami Canzona i Słowiczek. Ci niezwykli Nauczyciele są bowiem wspaniałymi artystami obdarzonymi niespotykanymi talentami: aktorskim, wokalnym i muzycznym.

  Gratulujemy.

  Tego wieczoru wystąpiła też nasza była uczennica – tancerka Daryna Szelestiuk, która kilka tygodni temu wróciła do swojej ukochanej Odessy na Ukrainę.

  Pozdrawiamy i dziękujemy

  Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją  wraz z artykułem i nagraniem w załączonym poniżej linkiem:

  https://gwarek.com.pl/pl/15_fotorelacje/94_kultura/27586_tarnowskie-gory-przyznano-nagrody-dla-ludzi-kultury.htmlhttps://gwarek.com.pl/pl/15_fotorelacje/94_kultura/27586_tarnowskie-gory-przyznano-nagrody-dla-ludzi-kultury.html

  https://www.youtube.com/watch?v=0drmXXRmqaYhttps://www.youtube.com/watch?v=0drmXXRmqaY

   

 • IV Tarnogórskie Zawody z Pierwszej Pomocy

  21.04.2023r. odbyły się IV Tarnogórskie Zawody z Pierwszej Pomocy zorganizowanie przez HKR - Tarnowskie Góry. Uczennice i uczniowie ćwiczyli udzielanie pomocy przy wielu różnorodnych wypadkach, przygotowanych przez ekspertów z Policji, Straży Pożarnej i Pogotowia Ratunkowego. Pośród atrakcji znalazł się m.in pokaz pracy psów ratowniczych.

  Nasza Szkoła zdobyła I miejsce  w zawodach!

  Serdeczne gratulacje!

 • WARSZTATY DRUKARSKIE

  W dniach 17-18 kwietnia uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w warsztatach drukarskich, prowadzonych przez pracowników firmy KALANDER. Dzieci projektowały ilustracje do książki. Rysowały i wycinały obrazki, następnie prace zostały zaprasowane żelazkiem. Uczestnicy warsztatów układali z czcionek swoje imiona, po czym pomagali je wydrukować. Kolejnym działaniem było wykonanie certyfikatu z własnym imieniem. Na koniec certyfikaty zostały ozdobione lakową pieczęcią. Zajęcia były udane i ciekawe, za co serdecznie dziękujemy.

 • Zawody Rejonowe Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców.

  W piątek 21 kwietnia 2023 roku odbyły się zawody rejonowe Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt I chłopców. Powiat tarnogórski wśród dziewcząt reprezentowała Szkoła Podstawowa nr 3 a wśród chłopców Szkoła Podstawowa nr 15. Właśnie te dwie reprezentacje wspólnie jednym busem wyruszyły na zawody rejonowe do Lublińca. W obydwóch kategoriach zagraliśmy systemem każdy z każdym, ponieważ zgłosiły się po trzy reprezentacje szkół. Reprezentacja dziewcząt z SP 3 zmierzyły się z reprezentacjami Szkoły Podstawowej nr 3 z Lublińca oraz z reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 z Lublińca. W pierwszym meczu Nasze uczennice walczyły z Szkoła Podstawowa nr 3 z Lublinca wygrywając 8:6 a w drugim mecz przeciwko Szkole Podstawowej nr 1 z Lublinca zwyciężyły 17:7 i tym samym zagwarantowały sobie udział w półfinale wojewódzkim który odbędzie się w Zabrzu. Niestety reprezentacja chłopaków z SP 15 zajęła 3 miejsce. GRATULACE WALKI.

  Skład SP 3:

  Zuzanna Fronczek

  Maja Gawron

  Jagna Ginko

  Zofia Grzyb

  Patrycja Gubała

  Matylda Hadera

  Adrianna Idzik

  Aleksandra Kasperczyk

  Weronika Kowaleczko

  Nina Siuda

  Jagoda Zalewska

  Patrycja Zaręba

  Emilia Zięba

  Opiekun: Mikołaj Parkietny

 • Zawody Rejonowe Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lublińcu

  W wtorek 18 kwietnia 2023 odbyły się zawody rejonowe Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lublińcu. W zawodach wzięły cztery reprezentacje: Szkoła Podstawowa nr 1 z Lublińca, Szkoła Podstawowa z Lubecka, Zespół Szkolno-Przedszkolny z Orzecha oraz Szkoła Podstawowa nr 3 z Tarnowskich Gór. Po losowaniu par z pierwszego meczu pomiędzy Zespołem Szkolno- Przedszkolnym z Orzecha a Szkoła Podstawowa nr 3 z Tarnowskich Gór zwycięsko wyszła reprezentacja SP 3 z Tarnowskich Gór, a z drugiego spotkania pomiędzy Szkoła Podstawowa nr 1 z Lublińca a Szkoła Podstawowa z Lubecka, zwycięsko wyszli gospodarze turnieju. O 3 miejsce zawalczyli Zespół Szkolno - Przedszkolny z Orzecha z Szkoła Podstawowa z Lubecka. Spotkanie bardzo zacięte do ostatnich sekund meczu ale ostatecznie Szkoła Podstawowa z Lubecka zwyciężyła w tym spotkaniu różnica tylko 3 pkt. W finale zawodów rejonowych zmierzyły się gospodarze z SP 3 z Tarnowskich Gór. Spotkanie również było zacięte do ostatnich minut spotkania ale zwycięsko z tego meczu wyszła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 z Lublinca. Gratulacje.Ostateczna klasyfikacja:1 miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 z Lublinca2 miejsce Szkoła Podstawowa nr 3 z Tarnowskich Gór 3 miejsce Szkoła Podstawowa z Lubecka 4 miejsce Zespół Szkolno-Przedszkolny z Orzecha

  Skład SP 3:Marcin Kowalski, Dominik Garbiec, Leon Dorożyński, Maksymilian Winkler, Błażej Hadera, Franciszek Pyka

  Opiekun: Mikołaj Parkietny

 • Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców.

  W poniedziałek 17.04.2023 odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. Wśród dziewcząt wystąpiły tylko dwie reprezentacje szkół a mianowicie reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 oraz reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 15. Zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 3, która będzie walczyła w zawodach rejonowych, które odbędą się w Lublińcu. Wśród chłopaków wystąpiła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 15 oraz Salezjański Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Tarnowskich Górach. Zawody zostaly przeprowadzone systemem "każdy z kazdym". W pierwszym mecz zmierzyła sie SP nr 3 oraz SP nr 15, z którego zwycięsko wyszła Szkoła Podstawowa nr 15. W drugim spotkaniu przeciwko sobie stanęła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Salezjański Ośrodek Szkolno Wychowawczy, z którego zwycięsko wyszła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3. W ostatnim mecz zmierzyli się Szkoła Podstawowa nr 15 oraz Salezjański Ośrodek Szkolno Wychowawczy, z którego zwycięsko wyszła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 15. I to oni będą reprezentować Nasze miasto na zawodach rejonowych w Lublińcu.


  Klasyfikacja dziewczat:
  1 miejsce Szkoła Podstawowa nr 3
  2 miejsce Szkoła Podstawowa nr 15
  Klasyfikacja chlopcow:
  1 miejsce Szkoła Podstawowa nr 15
  2 miejsce Szkoła Podstawowa nr 3
  3 miejsce Salezjański Ośrodek Szkolno Wychowawczy


  Skład dziewczat:
  Zuzana Fronczek
  Maja Gawron
  Jagna Ginko
  Zofia Grzyb
  Patrycja Gubała
  Matylda Hadera
  Adrianna Idzik
  Aleksandra Kasperczyk
  Weronika Kowaleczko
  Nina Siuda
  Jagoda Zalewska
  Martyna Ziaja
  Emilia Zięba

  Skład chłopców:
  Maksymilian Winkler
  Marcin Kowalski
  Błażej Hadera
  Dominik Garbiec
  Michał Pradelok
  Jakub Beac
  Mateusz Należniak
  Tobiasz Kasza
  Maksymilian Bok

  Opiekunowie
  Mikołaj Parkietny
  Sebastian Nieradzik

   

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. Franciszka Blachnickiego
  42-600 Tarnowskie Góry
  ul. Wyspiańskiego 1
  sp3tg@poczta.onet.pl
 • (+48) 32 285 27 54