Konkurs z okazji Dnia Sprzątania Świata został podsumowany!
Bardzo dziękujemy za uczestnictwo i duże zaangażowanie - dzięki Wam udało się usprzątnąć spory kawałek świata:) Swój wolny czas poświęciło 61 uczniów z naszej szkoły. Najwięcej z klas ósmych, na drugim miejscu z klas pierwszych, a na trzecim z szóstych.
Każdy uczestnik otrzymał symboliczną nagrodę - pszczółkę.
Zachęcamy do udziału w konkursie w przyszłym roku:)
Dziękujemy za uczestnictwo
Anna Bartoń-Bednarek, Piotr Ibrom, Mikołaj Parkietny i Jacek Gloc.
27 listopada w Tarnogórskim Centrum Kultury odbył się dzień Festiwalu Afirmacji „Żyć mocniej…?”! Uczestnicy zgłębiali świat emocji i ich niezwykłej mocy! Udział w tym wydarzeniu brały klasy 6a, 7c i 7d.
Poranek rozpoczęli prelekcją psycholożek Julii Brzęczek i Izabeli Wloka-Szczygło pt. „Moje magiczne emocje – o emocjach, które są naszym sekretnym zmysłem i o tym, co nam mówią”. Wykład został wzbogacony pokazem filmu „Nasze magiczne Encanto”, który wprowadził w świat rodziny Madrigal i ich emocjonalnych, magicznych zmagań
Następnie kolejni uczniowie mieli okazję wysłuchać prelekcji „Za duży na bajki, ale nigdy nie na emocje”, również prowadzonej przez Julię Brzęczek i Izabelę Wloka-Szczygło. Towarzyszył jej pokaz filmu „Za duży na bajki”, który w humorystyczny, a zarazem poruszający sposób, pokazał, jak wielką wartość mają relacje i wsparcie bliskich w budowaniu naszej odporności emocjonalnej
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i zaangażowanie.
Projekt jest finansowany ze środków Urzędu Miasta Tarnowskie Góry.
W dniu 30.11. na tarnogórskiej hali odbył się XXIX Turniej Piłki Ręcznej o Puchar prof. Władysława Babireckiego. Dzieciaki uczestniczące w programie Gramy w Ręczną meczem pomiędzy sobą rozpoczęły turniej.
W turnieju brały udział 4 drużyny : dziewczęta z klasy 6A, dziewczęta z klasy 7 A i 5A oraz dwie drużyny z Michałkowic. W klasyfikacji ogólnej nasze dziewczyny wywalczyły I miejsce.
Organizatorem turnieju był MKS Skarbek .
Nasza szkoła kontynuuje udział w programie MSiT i ZPRP " Gramy w Ręczną". W ramach tego programu uczniowie byli na dwóch turniejach. Pierwszy odbył się 30.10. w Sosnowcu, a drugi 27.11. w Rudzie Śląskiej.
Uczestnicy: Drozdz Janka, Mrugacz Mikołaj, Musioł Pola, Kordula Zuza, Tyczyński Maks- kl.3A; Malich Ala, Chamioło Ala, Chamioło Miłosz, Wasylów Jagoda, Krawczyk Malwina- kl.3B; Imiołczyk Martyna, Styczeń Lila, Karczyńska Maja, Imiołczyk Ania- kl.3D; Żyłka Julia, Kolanek Hania, Kłosek Oliwia- kl.2B; Bąkowska Eliza, Dyszy Paulina i Mrozek Zosia- kl.2C.
Jak co roku, w rocznicę powstania tej ukochanej przez dzieci przytulanki, w naszej szkole pojawiły się misie wszelkich rozmiarów, kształtów i kolorów. Były misie stare i misie nowiuteńkie, całkiem duże i zupełnie maleńkie. Wszystkie ukochane i w potrzebie przytulane.Podczas zajęć uczniowie mieli okazję do wesołych zabaw z misiami, poznali też historię powstania zabawki, która jest z nami już od 122 lat. W niektórych klasach tworzono misiowe portrety, w innych poszerzano wiedzę na temat gatunków i trybu życia niedźwiedzi.Dla moli książkowych w bibliotece przygotowana została wystawa książek, których bohaterami są misie właśnie. Zachęcamy do czytania!
Klasy IV – VIII z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego miały zrobić zdjęcia misia w miejscu, które kojarzy się z naszym miastem😊
Zachęcamy to obejrzenia fotorelacji z tego niesamowitego dnia😊
W dniach 18 -19 listopada najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej.
Do biblioteki dzieci dotarły dzięki wskazanej przez papierowe słonie drodze.
Podczas pierwszej części uroczystości dzieci obejrzały krótką inscenizację przygotowaną przez uczniów z klasy VII d, którzy wcieliły się w skrzaty mieszkające w bibliotece oraz bohaterów książek dziecięcych - Czerwonego Kapturka, Kopciuszka, Krasnoludka, Kota w Butach oraz Pinokia
Po przedstawianiu uczniowie klasy pierwszej poznali zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych oraz mogli pochwalić się swoją wiedzą na temat poszanowania książek. Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Wszyscy zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko ozdobną zakładkę i po raz pierwszy wypożyczyło książkę z biblioteki szkolnej.
Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.
20.11.2024r. uczniowie kl. 8A Oliwier Gembczyk i Dominik Tomiczek brali udział w rozgrywkach ekonomicznej gry symulacyjnej pn. "Chłopska Szkoła Biznesu" organizowanej przez Powiatowy Urząd Pracy w Tarn. Górach w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Honorowy patronat objął Starosta Tarnogórski Pan Adam Chmiel.
Zapraszamy na konsultacje w najbliższy czwartek tj. 28.11.2024r. w godzinach 17:00-18:00. Nauczyciele będą do Państwa dyspozycji w pokoju nauczycielskim lub w salach lekcyjnych.
W dniach 26.11 -12.12 w naszej szkole odbędą się trzy zbiórki:
1. Dla Schroniska w Miedarach, dla którego w miarę możliwości prosimy o:- karmę dla psów i kotów- żwirek dla kotów- koce, ręczniki.Zbiórka dla „Kocimiętki” w Tarnowskich Górach - sucha niskotłuszczowa karma specjalistyczna.
2. Dla Domu Pomocy Społecznej w Miedarach, dla którego w miarę możliwości prosimy o:- artykuły plastyczne (kleje, mazaki, bloki, kartki, dekoracje plastyczne)- słodycze- proste puzzle i proste gry planszowe.
3. „Największa Wigilia dla samotnych” organizowana przez Fundację „Wolne Miejsce”, w miarę możliwości prosimy o:- mąkę, cukier, sól, ocet, olej, kawę rozpuszczalną- pieprz czarny (ziarno), pieprz czarny (mielony), pieprz ziołowy (mielony)- worki na śmieci (co najmniej 120 litrów) ścierki kuchenne, gąbki duże, ręczniki papierowe, serwetki papierowe- talerze jednorazowe, miseczki jednorazowe (na zupę), kubeczki jednorazowe (200ml)- sztućce jednorazowe
Dary prosimy zostawiać na portierniach po lewej i prawej stronie.Za każdą pomoc bardzo dziękujemy.
Dziękujemy rodzicom, uczniom i nauczycielom za zaangażowanie się w akcję „Dzieło Świętego Mikołaja”. Dary zostaną przekazane podopiecznym hospicjów, szpitali, domów dziecka, domów pomocy społecznej, fundacji i stowarzyszeń. Więcej o akcji i świątecznym pakowaniu: https://www.youtube.com/watch?v=WgvfFId8sL0 ( 6:20-9:30 )
Szanowni Państwo,
W dniach 28 i 29 listopada w naszej szkole odbędą się warsztaty dla klas 8 oraz spotkanie dla Rodziców o godzinie 17.30 dnia 28 listopada w małej sali gimnastycznej.
Program Archipelag Skarbów® to dwa dni warsztatów, w których zaproszeni prowadzący rozmawiają z młodzieżą o sprawach ważnych dla nastolatka, takich jak dorastanie, szczęście, przyjaźń i miłość. Program wspiera młodzież w poznawaniu i akceptacji siebie, wzmacnia kompetencje w zakresie asertywności oraz zachęca do pozytywnego spojrzenia na istotne obszary z punktu widzenia psychologii rozwojowej.
Realizatorem programu jest Fundacja YAQ projekt – Pracownia Rozwoju Społecznego – licencjonowany partner Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej, który jest właścicielem praw autorskich rekomendowanego programu profilaktyki zintegrowanej Archipelag Skarbów®.
Więcej informacji na temat programu oraz realizatora można znaleźć na stronie: www.programyprofilaktyczne.pl
W ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Tarnowskie Góry w 2025 roku do realizacji został skierowany między innymi projekt "WF pod chmurką"!
Serdczenie dziękujemy wszystkim za oddane głosy!
W piątek 8.11.2024 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Niepodległości. Część artystyczna została przygotowana przez uczniów klas VII i VI. Opiekę artystyczną nad młodzieżą sprawowali: pani Anna Hoffman-Greczyn, pani Monika Piaskowska i pan Mariusz Hermanowicz. Dekoracje przygotowała pani Krystyna Marszolik-Kalke. Nad dźwiękiem i obrazem czuwał pan Janusz Cymbalisty. Tradycyjnie krótkie przemówienie okolicznościowe wygłosił dyrektor - pan Karol Gembczyk. Zebrani z uwagą i w skupieniu wysłuchali popisów recytatorskich i wokalnych młodzieży.
Każdy z nas może zostać „pomocnikiem Świętego Mikołaja", dlatego zostaliśmy zaproszeni przez „Dzieło Świętego Mikołaja" z Nakła Śląskiego, do wzięcia udziału w zbiórce.
Zbiórka odbędzie się w dniach: od poniedziałku 18.11 do godziny 8:00 w środę 20.11.
Zgodnie z informacją w skierowanym do Szkoły zaproszeniu, w miarę możliwości prosimy o: słodycze, przybory szkolne, środki czystości, środki higieniczne (kosmetyki), maskotki, gry (zwykłe planszowe).
Dary te będą przekazane podopiecznym hospicjów, szpitali, domów dziecka, domów pomocy społecznej, fundacji i stowarzyszeń.
Przyniesione rzeczy, jak zawsze można zostawiać na portierniach, zarówno po prawej jak i po lewej stronie.
Za każdą pomoc bardzo dziękujemy.
Klasa 5a miała niecodzienne śniadanie "ŚNIADANIE UŁAMKOWE" na lekcji matematyki.
Uczniowie mieli różne zadania: pokroić bagietki na 1/8 czy 1/5. Pomidorek na 1/3 a szynkę na 1/4.
Było również przepyszne ciasto a kawałków musiało wystarczyć dla całej klasy zatem uczniowie pracowali nad dobrym podziałem na 30 równych części. Oczywiście wszystko się udało i smakowało :)
Misja "Ułamkowe śniadanie" zakończona SUKCESEM !
25 października klasy 6 pojechały na wycieczkę do Wrocławia. Dopisała nam piękna, słoneczna pogoda, a roślinność w jesiennych barwach wprawiała nas w cudowny nastrój. Swoją przygodę rozpoczęliśmy przy Hali Stulecia, gdzie podziwialiśmy multimedialny pokaz fontann.
Następnie udaliśmy się do najstarszego ZOO w Polsce. Zobaczyliśmy urodzone w tym roku cztery tygrysy sumatrzańskie, wilki, szympansy, kapibarę oraz zwiedziliśmy niesamowite Afrykarium.
Następnie pojechaliśmy do Hydropolis- centrum wiedzy o wodzie. Każdy z nas był zachwycony innowacyjnym przekazem wiedzy:)
W drodze powrotnej zrobiliśmy mały postój w lubianej restauracji, by z pełnymi brzuchami powspominać ekscytujący dzień.
Szanowni Państwo przypominamy o możliwości oddania głosu na projekt. Pozostało do końca głosowania 7 dni.
Zachęcamy do zapoznania się z materiałami dostępnymi w linku poniżej:
https://botg.tarnowskiegory.pl/
Projekt naszej szkoły to pozycja 2 - "WF POD CHMURKĄ"
Każdy może oddać jeden głos, w tym roku w głosowaniu mogą również wziąć udział DZIECI I MŁODZIEŻ.
PROSIMY O WSPARCIE :)
Dnia 24.10.24 r. klasa 1 a i 1 b udały się na wycieczkę do Muzeum Chleba w Radzionkowie. Dzieci poznały historię chleba, tradycje z nim związane oraz proces produkcji chleba kiedyś oraz dziś. Uczestniczyły w warsztatach formowania i wypieku plecionek z ciasta chlebowego. Zobaczyły dawną klasę szkolną, dawne książki, materiały piśmiennicze, stroje oraz przybory. Dowiedziały się o historii nauczania oraz zwyczajach panujących przed laty w szkołach. Każde dziecko miało okazję spróbować pisania rysikami na kamiennych tabliczkach. Najwięcej przyjemności sprawiła konsumpcja świeżo wypieczonych plecionek chlebowych. Wycieczka była bardzo udana.