Programy i projekty

  • Półkolonie zimowe

    W pierwszym tygodniu ferii w naszej szkole odbywały się półkolonie zimowe. Dzieci spędziły czas bardzo aktywnie. W poniedziałek pojechaliśmy do kina Cinema City na film "Akademia Pana Kleksa", we wtorek odwiedziliśmy Kompleks Zamkowy w Starych Tarnowicach, gdzie na dzieci czekały liczne zabawy, warsztaty z wykonywania masek karnawałowych oraz bal przebierańców. W środę pojechaliśmy do Planetarium Śląskiego w Chorzowie, w czwartek graliśmy w kręgle i bilard, a w piątek na uczestników czekały różnorodne zajęcia w szkole: dzieci przygotowywały prace plastyczne, bawiły się na sali gimnastycznej, został otwarty salon kosmetyczny, gdzie można było pomalować paznokcie, a nawet była okazja nauczyć się robić watę cukrową.

  • Wsparcie w leczeniu

    Pani Anna Brzezińska - nauczycielka Technikum nr 13 walczy z nowotworem. Koszty leczenia przekraczają możliwości finansowe. Pani Ania założyła zbiórkę, jeżeli zechcą przekazać Państwo 1,5% podatku, prosimy o podanie w zeznaniu podatkowym KRS Fundacji Alivia: 0000358654 oraz w celu szczegółowym koniecznie numer zbiórki: 111981. Dodatkowo jest możliośc dokonania dowolnej wpłaty na konto zbiórki klikając na link poniżej. Zachęcamy do pomocy

     

  • XX Edycja Antologii Poezji Dziecięcej i Młodzieżowej

    Miło nam poinformować o zdobyciu przez nasze Uczennice tytułu laureata w XX edycji Antologii Poezji Dziecięcej i Młodzieżowej.

    Laureatki konkursu:

    Eryka Mares 2c – wiersz „Leśne trele”,

    Lena Krupa 2c – wiersz „Flaming”,

    Magdalena Miozga 8a – wiersz „Pośpiech”.

    Uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz wspaniałe tomiki poezji.

    Opiekunami merytorycznymi konkursu był Pan Wiktor Zarzeczny oraz Pan Mariusz Hermanowicz.

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  • Zabawy na śniegu

    Klasa III a w ramach zajęć wychowania fizycznego często wychodzi do Parku Miejskiego. Tam miło spędza czas. Zimą dzieci lepiły bałwany, zjeżdżały na ślizgaczach, rzucały śnieżkami do określonego celu, robiły aniołki na śniegu, dotleniały się, nawiązywały pozytywne relacje i świetnie się bawiły. Zadowolone wróciły do szkoły. Polecamy wszystkim korzystanie z aktywności na świeżym powietrzu bez względu na porę roku.

     

  • Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

    Dnia 25.01.2024r. odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek dla klas I-III. W konkursie wzięło udział 12 osób.

    I miejsce zajęła Liliana Styczeń z klasy IId , która zaprezentowała pastorałkę pt. ,,Niech połączy nas choinka".

    II miejsce zdobyła Janina Drozdz z klasy IIa,  która zaśpiewała pastorałkę pt. ,,Pastorałka od serca do ucha".

    III miejsce przyznano Lenie Zbroszczyk z klasy IIIc za zaśpiewanie kolędy ,,Przyjdź do mnie mały Jezusiku".

    Wyróżnieni zostali: Lena Musielak kl. Ia, Eryka Meres kl. IIc oraz Szymon Swoboda kl. IIc.

    Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu oraz dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród.

  • Uczniowie klasy 3 b zaprosili swoje ukochane babcie i dziadków

    Dnia 24 stycznia uczniowie klasy 3 b zaprosili swoje ukochane babcie i dziadków na uroczystość z okazji ich święta. Dzieci prezentowały wierszyki, pląsy i piosenki, w których dziękowały swoim babciom i dziadkom za ich miłość, oddanie, troskę, naukę i wspólne zabawy. Każdy zaproszony gość otrzymał piękną laurkę.

     

  • Zapraszamy do wzięcia udziału do konkursu

    Zapraszamy uczniów do konkursu. Termin do 26.02.2024

  • Zimowisko szkolne - harmonogram

  • Dzień Babci i Dziadka w klasie 3D

    19 stycznia klasa III d zaprosiła do świetlicy szkolnej wspaniałych gości. Babcie i dziadkowie licznie przybyli na klasową uroczystość z okazji ich święta. Wnuki i wnuczki przygotowały wiersze, piosenki oraz własnoręcznie wykonany upominek. Goście ze wzruszeniem i łezką w oku odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Dzieci zachęciły także seniorów do zabawy. Wspólne pląsy dały dziadkom wiele radości i uśmiechu na twarzy. Po występie goście zostali zaproszenie na słodki poczęstunek i oglądanie galerii portretów. To było bardzo ważne i miłe wydarzenie. Dzieci miały okazję podziękować swoim babciom i dziadkom za poświęcony im czas, opiekę i wspólną zabawę.

    Dziękujemy wszystkim babciom i dziadkom za obecność, a także za to jak ważną rolę odgrywają w wychowaniu swoich wnucząt, darząc je bezgraniczną miłością oraz przekazując życiowe mądrości. Drodzy Państwo życzymy Wam długich lat życia w zdrowiu oraz szczęściu.

  • Dzień babci i dziadka w klasie 2D

  • Międzynarodowy konkurs matematyczny

    Chętnych uczniów zapraszamy do międzynarodowego konkursu matematycznego. Koszt konkursu 16 zł. Płatne do 25 stycznia 2024r. u nauczycieli matematyki. Każdy uczestnik konkursu otrzyma niespodziankę.

  • "Sherlock Holmes"

    15.01.2024 klasy 4b, 4c, 5a i 6c uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym "Sherlock Holmes" w wykonaniu wrocławskiego teatru In-Art. 
    Bardzo dobra gra aktorska, świetna scenografia oraz pasująca do całości muzyka sprawiły, że spektakl bardzo nam się podobał:)

  • Szkolny konkurs plastyczny ,,Anioły małe i duże -oczami dzieci " -rozstrzygnięty!

     

    W grudniu w naszej szkole zorganizowany został konkurs plastyczny, którego głównym bohaterem był: anioł. aniołek, aniołeczek.

    Młodsze dzieci ( klasy I-III )prace wykonały w dowolnej technice płaskiej. Starsze ( IV-VIII )wizerunek anioła przedstawiały malując

    i rysując. Najciekawsze pace konkursowe prezentowane były na korytarzu szkolnym ,na wystawie. Pani Krystyna Marszolik-Kalke

    wraz z uczennicami klasy VIII b Darią i Pauliną wykonały ogromne skrzydła anielskie , na tle których można było zrobić sobie zdjęcie

    w czasie szkolnego kiermaszu mikołajkowego. Na piórach skrzydeł uczniowie wpisywali pozytywne cechy , które można przypisać aniołom.

    Wszyscy uczestnicy konkursu wykonali piękne prace, wybór najlepszych był bardzo trudny.

    Jury konkursu wybrało najładniejsze prace w każdej kategorii wiekowej.

    W kategorii klas I_III

    I miejsce AMELIA IWANOWICZ III A

    oraz ZOSIA STANICZEK II A

    II miejsce KINGA STOLKA III B

    oraz EMILIA WYSOCKA i A

    III miejsce ANTONI PIONTEK III B

    oraz WOJTEK JARUSZOWICZ I A

    W kategorii klas IV-VI

    I miejsce PIOTR STOLARCZYK VIB

    II miejsce ANITA PARKASIEWICZ VIA

    III miejsce MARTYNA SZCZUKA VIB

    W kategorii klas VII-VIII

    I miejsce ANNA CICHOŃ VIIC

    II miejsce MAJA DRZISGA VIIB

    III miejsce OLIWIA MATEJCZYK VIIC

    WYRÓŻNIENIA otrzymali :

    IGA MICAŁ IB, KIARA DUDZIAK VIC, ARINA FARUKH VIC, MAREK SURAMA VID ,NIKODEM KAMPA VIIB, ANASTAZJA HAMERSKA VIIC.

    GRATULUJEMY WSZYSTKIM NAGRODZONYM !

    Nagrody dla nagrodzonych i słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników konkursu ufundowała Rada Rodziców0 DZIĘKUJEMY!

     

     

  • Spotkanie autorskie dla najmłodszych żaczków

    6 grudnia 2023 roku uczniowie edukacji wczesnoszkolnej mieli okazję spotkać się ze znaną autorką książek dla dzieci i młodzieży - Renatą Piątkowską.

     

    Pani Renata mieszka w Bielsku Białej, a jej pasją jest jazda konna. W 2007 roku otrzymała nagrodę za książkę dla dzieci do lat 6 w konkursie literackim na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży im. Astrid Lindgren zorganizowanym przez Fundację ABCXXI – „Cała Polska czyta dzieciom”. Jest autorką książek dla dzieci: „Opowiadań dla przedszkolaków”, „Opowiadań z piaskownicy”, „Nie ma nudnych dni”, „Z przysłowiami za pan brat”, „Przygoda ma kolor niebieski”. Renata Piątkowska znalazła się wśród laureatów konkursu o Nagrodę im. M. Weryho -Radziwiłłowicz, przyznawaną przez miesięcznik „Bliżej Przedszkola”.

     

    Jest to niezwykła pisarka, która potrafi swoją twórczością zaciekawić niemal każdego. Napisała wiele utworów rozchwytywanych przez młodych ludzi, np.  „Biuro Detektywistyczne Dziurka od Klucza”, którego fragmenty na spotkaniu w naszej szkole odczytała lektorka Malwina Kożurno. Pani Malwina we wspaniały sposób zaprezentowała powieść Renaty Piątkowskiej i na chwilę przeniosła dzieciaki w świat wyobraźni. Uczniowie mogli przez chwilę poczuć się jak mali detektywi i rozwiązać kilka zagadek przygotowanych przez nasze gościnie. To spotkanie z pewnością rozbudziło w naszych maluchach głód dalszego czytania i będą jeszcze częściej odwiedzać bibliotekę szkolną w poszukiwaniu książek pani Piątkowskiej i innych autorów.

     

  • Prawo Archimedesa zna  każdy uczeń klasy siódmej. 

    Z dużym entuzjazmem spotkało się doświadczenie z balonem napełnionym helem. Uczniowie zobaczyli jak działa siła wyporu w gazach i jak jest skierowana. Dodatkowo zapisywali gęstość powietrza i helu a następnie sprawdzali czy ich założenia były słuszne.
    Siódmoklasisci sprawdzali również jak działa siła wyporu w cieczach. Mogli zaobserwować co dzieje się gdy do wody wrzucimy kawałek drewna, klucz czy plastelina ? 
    Była dyskusja, logiczne myślenie i jak zwykłe trochę zabawy :)

  • Kinematyka na wesoło

    Uczniowie klas 7 rozpoczęli bardzo dynamicznie nowy dział fizyki czyli kinematykę. 
    Samodzielnie mogli sprawdzić na czym polega względność ruchu i jakie cechy charakteryzują ruch.
    Kolejny raz, poprzez doświadczanie i zabawę, uczniowie się uczyli nowych pojęć. Jeździli na hulajnodze, pociągiem (zabawką), spacerowali czy przewozili pasażerów - maskotki :)
    Dzięki tym doświadczeniom łatwiej im zrozumieć nowe pojęcia, sprawniej analizują zadania i chętniej pracują na lekcji :)

  • WITAJCIE W NASZEJ BAJCE, czyli pasowanie na czytelnika

         W grudniu  najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej.

    Do biblioteki dzieci dotarły dzięki wskazanej przez papierowe słonie drodze. Tam Pani bibliotekarka powitała ich

    i zaprosiła do czytelni.

    Podczas pierwszej części uroczystości dzieci obejrzały krótką inscenizację przygotowaną przez uczniów z klasy VI d, którzy wcieliły się w skrzaty mieszkające w bibliotece oraz bohaterów książek dziecięcych - Czerwonego Kapturka, Kopciuszka i Kota w Butach.
    Po przedstawianiu uczniowie klasy pierwszej poznali zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych oraz mogli pochwalić się swoją wiedzą na temat poszanowania książek. Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Wszyscy zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało pamiątkową książkę, ozdobną zakładkę i po raz pierwszy wypożyczyło książkę z biblioteki szkolnej.

         Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

  • ANDRZEJKI wieczorową porą z nocowaniem w szkole.

    W listopadzie uczniowie z klasy III a wraz z wychowawcą i rodzicami przygotowali klasową imprezę - ANDRZEJKI wieczorową porą z nocowaniem w szkole.

    Już kolejny raz udało się przy pomocy dorosłych zorganizować dla dzieci ciekawe działania.

    Rodzice przebrali się w różne postaci i przygotowali groty, gdzie dzieci po ich odnalezieniu musiały zaliczyć próby, by otrzymać wróżbę.

    Były następujące próby:

    • matematyczna,
    • sprawnościowa,
    • polonistyczna,
    • muzyczna,
    • przyrodnicza,
    • plastyczna,
    • lanie wosku - wyobraźni,
    • taneczna

    Wszyscy spotkali się o godzinie 18.00 w odpowiednio przygotowanej świetlicy szkolnej, gdzie otrzymali instrukcje i karty uczestnictwa dotyczące zabawy. Wszyscy musieli mieć latarki i odpowiedni ekwipunek potrzebny do nocowania w szkole. Dobrali się w grupy dwu lub trzyosobowe. Każda grupa w trzyminutowych odstępach wyruszała na wygaszone, szkolne korytarze, by odnaleźć groty i zaliczyć próby. Po zaliczeniu wszystkich zadań dzieci wracały do szkolnej świetlicy, gdzie czekał na nie poczęstunek. Na zakończenie pierwszej części tej imprezy były wspólne zabawy taneczne i pląsy. Wszystkim uczestnikom udało się pozytywnie przejść przygotowane dla nich próby - GRATULUJEMY!

    Drugą częścią tego spotkania było nocowanie w szkole. Po uporządkowaniu świetlicy o godzinie 21.00 przemieściliśmy się do sali 80 P, gdzie wszyscy przygotowali dla siebie legowiska do spania. Potem były wspólne działania - klasowy piknik, czytanie książki Jarosława Kaczmarka ,,Świąteczna opowieść - 24 opowiadania z okienek kalendarza", oglądanie filmu pod tytułem: ,,Kiedy  Mikołaj spadł na Ziemię?

    Następnie była wieczorna toaleta i o godzinie 23.00 została ogłoszona cisza nocna.? Rano o godzinie 9.00 uczniowie wraz z opiekunami zakończyli swoją klasową przygodę. Wszyscy zadowoleni, pełni wrażeń wrócili do domów. Dzięki wsparciu rodziców to przedsięwzięcie się udało - Dziękuję wszystkim zaangażowanym dorosłym.

     

     

  • Akcja - Poczta Świąteczna.

    Uczniowie z klasy III A kolejny raz zgodnie z klasową tradycją zaprojektowali i wykonali kartki świąteczne dla pracowników naszej szkoły. Przed Świętami Bożego Narodzenia, 22 grudnia byli odświętnie ubrani i chodzili po szkolnych korytarzach, z przyśpiewką na ustach:

    My jesteśmy KOLĘDNICY, KOLĘDNICY z III A.

    Każdy uczeń z naszej klasy dziś życzenia dla Was ma.

    Hej, kolęda, kolęda!

    Odwiedzali kolejne szkolne pomieszczenia i wręczyli swoje prace wszystkim napotkanym pracownikom i innym dorosłym. Uczniowie również byli obdarowywani świątecznymi życzeniami.

    Dziękujemy!

     

  • Robot Photon

    Uczennice i Uczniowie klasy 2c od pewnego czasu mają okazję uczestniczyć w spotkaniach z tajemniczym gościem – robotem Photonem.  Dzięki Radzie Rodziców wychowankowie Pana Wiktora mogą korzystać z zestawu ćwiczeń wspierających rozwój społeczno-emocjonalny. Spotkania z „Kosmem” pozwolą na zrozumienie emocji, które towarzyszą każdemu na co dzień oraz lepsze wdrożenie się w świat kodowania. Bardzo dziękujemy za tak wspaniały prezent, który umożliwi lepsze przeprowadzenie edukacji społecznej i informatycznej w Naszej Szkole.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. Franciszka Blachnickiego
    42-600 Tarnowskie Góry
    ul. Wyspiańskiego 1
    sp3tg@poczta.onet.pl

    Sekretariat szkoły otwarty w godzinach 7:00-15:00
  • (+48) 32 285 27 54