Pielęgniarka szkolna

Pielęgniarka szkolna : mgr Ewa Kłosińska - st. pielęgniarka dyplomowana

Godziny pracy : poniedziałek - piątek 8:00-15:00

Rodzicu,
przed wyjściem Twojego dziecka do szkoły proszę sprawdź:
* skórę głowy i włosy pod kątem wszawicy. Jeżeli zauważysz wszy/gnidy to nie pozwól dziecku iść do szkoły, udaj się do apteki po odpowiednie środki do zwalczania wszawicy. Uważnie przeczytaj ulotkę dołączoną do środka zwalczającego wszy/ gnidy i postępuj zgodnie z instrukcją. W przeciwnym przypadku wszy/gnidy będą powracać do wszystkich członków rodziny i rozprzestrzeniać się wśród znajomych, dzieci i rodziców.
* dobrze przyjrzyj się skórze rąk dziecka, zwróć uwagę na zaczerwienienia pomiędzy palcami, czy nie ma zmian skórnych towarzyszących świerzbowi, na rękach, brzuszku, plecach…Jeżeli zauważysz zmiany (a wiesz, ze to nie jest alergia już leczona) udaj się z dzieckiem do lekarza po odpowiednie leki na świerzb. Nie przyprowadzaj dziecka do szkoły przez okres leczenia.
Jeżeli rodzic nie zwraca uwagi na wszy, gnidy, świerzb, owsiki, katar, kaszel….to naraża inne dzieci/ich rodziny/pracowników szkoły na rozprzestrzenianie się pasożytów/wirusów/ zarazków.
Proszę pamiętać, aby  dziecko do szkoły przychodziło
WYSPANE, NAJEDZONE I ZDROWE ❤️