W piątek 25 stycznia br. w Hali Sportowej w Tarnowskich Górach odbył się Miejski Turniej Płki Nożnej - Halowej dla uczniów klas szóstych. W Turnieju wzięło udział osiem tarnogórskich szkół oraz szkoła z Miasteczka Śląskiego. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Szymon Lipiński, Maciej Pluta, Michał Stasik, Armando Rajski i Wiktor Skiba z klasy VA, Bartosz Zagrocki, Kacper Piwowar i Dominik Graf z klasy VIa. Po zaciętych i emocjonujących spotkaniach nasza reprezentacja zdobyła Mistrzostwo Tarnowskich Gór i stanęła na najwyższym stopniu podium. Ponadto nasz zawodnik - Szymon Lipiński - został najlepszym strzelcem Turnieju. Gratulacje dla całej drużyny!
NASI PIŁKARZE NAJLEPSI!
SZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK
Dnia 24 stycznia 2019 r. odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek dla uczniów dla I – VI. Konkurs odbył się w dwóch poziomach: pierwszy poziom klasy I – III i drugi poziom klasy IV – VI. Uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom wykonania utworów. Po naradzie jury wyłoniło następujących laureatów:
Klasy I – III.
- Kazimierz MAJEROWSKI, k. II d pastorałka „Świetlista kolęda" opiekun Teresa Maczuch
- Magdalena MIOZGA, kl. III b pastorałka „Gore gwiazda Jezusowi" opiekun Edyta Pytel
- Julia MAKOWSKA, kl. III c pastorałka „Ja do Ciebie mały Jezu” opiekun Anna Osowiec
Wyróżnienia:
Karina Sztukowska, kl. II a pastorałka „Śpij sobie śpij” opiekun Teresa Jurczyk
Kajetan Wojewódka, kl. I a kolęda „Lulajże Jezuniu” opiekun Ilona Gustowska
Anastazja Hamerska, kl II c pastorałka „Nie miały aniołki” opiekun Ludomira Pyka
Klasy IV – VI
- Wiktor ŚWIATOWSKI, kl. VI c ,,Skrzypi wóz" opiekun Bożena Seremet-Ćwieląg
- Amelia MORAWIEC, kl. VI b „Oj, Maluśki, Maluśki" opiekun Krystyna Marszolik Kalke.
- Martyna ZALEWSKA , kl. V a ,,Bóg się rodzi" opiekunowie Krystyna Marszolik-Kalke
Wyróżnienia:
Borys DUDEK, kl. IV c ,,Pójdźmy wszyscy do stajenki” opiekun Bożena Seremet-Ćwieląg
Agata WACHOWSKA, kl. IV c ,,Tryumfy Króla Niebieskiego” opiekun Bożena
Seremet-ĆwielągUczniowie, którzy najpiękniej wykonali swoje utwory będą reprezentowali naszą szkołę w Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 9 w Tarnowskich Górach w dniu 29 stycznia 2019 r. Są to:
1. Kazimierz MAJEROWSKI, k. II d „Świetlista kolęda”
2. Magdalena MIOZGA, kl. III b „Gore gwiazda Jezusowi”
3. Amelia MORAWIEC, kl. VI b „Oj, maluśki, maluśki”
Gratulujemy!
Teresa Jurczyk
Dnia 29 stycznia w Szkole Podstawowej nr 9 w Tarnowskich Górach odbył się Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. W konkursie brało udział troje uczestników z każdej szkoły. Naszą szkołę reprezentowali Magdalena Miozga z kl. III b (opiekun p. Edyta Pytel), Kazimierz Majerowski kl. II d (opiekun p. Teresa Maczuch) oraz Amelia Morawiec z kl. IV b (opiekun p. Krystyna Marszolik – Kalke).
Występy naszych uczniów zostały docenione i nagrodzone. W kategorii klas I – III II miejsce zajęła Magdalena Miozga, a kategorii klas IV – VI i III miejsce zdobyła Amelia Morawiec.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
CHARYTATYWNY KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK!
SŁODYCZ WIEDZY - OGÓLNOPOLSKI PROGRAM STYPENDIALNY
Zebranie z rodzicami
MATEMATYCZNE SUKCESY
Dnia 12 stycznia br. odbyły się w Bielsku Białej zawody drugiego stopnia tegorocznej edycji Olimpiady Matematycznej Juniorów. W elitarnym gronie najlepszych matematyków znalazł się uczeń naszej szkoły Maksymilian Skowron z klasy 8b. Maksymilian zakwalifikował się także - już po raz trzeci - do drugiego etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z matematyki. Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach konkursowych!
Zapraszamy do galerii!
Bal karnawalowy
Dnia 23 stycznia 2019 r. w naszej szkole, na dużej sali gimnastycznej, odbył się bal przebierańców uczniów klas I - III. Zabawę prowadziła grupa animacyjna "Karolada". Dzieci otrzymały słodki poczęstunek i pyszne soczki.
Wizyta strażaka
22 stycznia 2019 roku klasę 3a odwiedził Pan Strażak. Opowiedział nam co należy do zadań straży pożarnej oraz jak powinniśmy się zachowywać gdy zauważymy pożar. Odpowiedział na wiele nurtujących nas pytań, a na koniec pozwolił przymierzyć swoje strażackie ubranie. Było super!!!
Bardzo dziękujemyJ
Dzień Babci i Dziadka
Zimowe zabawy
Zimowe zabawy w parku to coś, co dzieciaki lubią baaaardzo! Nasza klasa często wychodzi na zajęcia wychowania fizycznego do pobliskiego parku. Również zima i góry śniegu nie stanowią przeszkody, by dobrze się bawić, o czym świadczą uśmiechnięte buzie 😊. Zachęcamy wszystkich do aktywnego spędzania czasu o każdej porze roku.
Życzenia Świąteczne
„Białe opłatki, białe stoły,
świeżych choinek las…
Doprawdy mogą dziś anioły
zagościć pośród nas.”
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia
życzę Państwu odrobiny ciepła dzięki ludzkiej życzliwości,odrobiny światła dzięki szczeremu uśmiechowi
i radości w smutku dzięki ludzkiej miłości.
Wraz z nadchodzącym Nowym Rokiem
życzę również dużo szczęścia, sukcesów, radości
oraz spełnienia wszystkich marzeń,by świat był zawsze pełen ciepła i przynosił
wszystko to, co w życiu najpiękniejsze,W imieniu całej społeczności
Szkoły Podstawowej nr 3im. ks. Franciszka Blachnickiego
w Tarnowskich Górach
Dyrektor Szkoły
Wiesława Wrona
Wycieczka do fabryki bombek
WYCIECZKA DO FABRYKI OZDÓB CHOINKOWYCH W MIECHOWIE
14 grudnia 2018 r. klasy: IVD i VB wybrały się na wycieczkę do FABRYKI OZDÓB CHOINKOWYCH w MIECHOWIE - jednego z większych producentów bombek artystycznych w Polsce. Uczniowie poznali oraz oglądali proces powstawania bombek: od momenty ich projektowania, przez formowanie, srebrzenie i ozdabianie, aż do specjalistycznego pakowania. Brali także udział w zajęciach warsztatowych, podczas których własnoręcznie ozdabiali bombki w wybranych przez siebie kolorach. Pomalowane przez siebie bombki odpowiednio zapakowane uczniowie mogli zabrać ze sobą do domu. Uczniowie mieli także okazję zakupu przeróżnych bombek i ozdób choinkowych w sklepiku pełnym przepięknych ręcznie malowanych bombek i ozdób różnego wzoru: z elementami ludowymi i krajobrazu, a także w kształcie różnych zwierząt i zabawek. Uczniowie miło spędzili ten przedświąteczny czas. Dowiedzieli się również jak powstają bombki, które wieszają w okresie Świąt Bożego Narodzenia na swoich choinkach w domu.
IIIb- Wycieczka do fabryki bombek
11 grudnia 2018r. klasa III B brała udział w wycieczce do Fabryki Bombek w Bęble. Uczniowie przekonali się, że wykonanie ozdoby to nie lada sztuka i samodzielnie - według własnego pomysłu, malowali oraz brokatowali bombki. W trakcie projekcji filmu instruktażowego, zapoznali się z procesem powstawania ozdób świątecznych na nasze bożonarodzeniowe choinki. Pogoda tego dnia była iście zimowa, co wprowadziło dodatkowo nastrój prawie świąteczny.
Zebranie z rodzicami
Zebranie z rodzicami
Mikołajki w szkole
Dzień Kultury Śląskiej
Dnia 4 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole DZIEŃ KULTURY ŚLĄSKIEJ.
Z tej okazji odbyły się dwa konkursy:
SZKOLNY KONKURS GWARY ŚLĄSKIEJ dla klas I – V oraz Szkolny Konkurs Fotograficzny dla klas V - VIII i III klasy gimnazjum pt. ,,Śląsk – Moja Mała Ojczyzna Okiem Obiektywu” - pokaż okiem obiektywu, że Śląsk też jest piękny.
W konkursie fotograficznym wyróżnieni zostali uczniowie:
Krzysztof Włodarkiewicz z klasy VA oraz Jakub Pawłowski z klasy 3BG.
SZKOLNY KONKURS GWARY ŚLĄSKIEJ prowadzili uczniowie naszej szkoły:
uczennica z klasy VIb - Matylda Gembczyk przebrana w typowy strój śląski oraz uczeń z klasy VIc- Wiktor Światowski przebrany w strój górniczy.
Podczas konkursu dzieci prezentowały wiersze, prozę w gwarze śląskiej oraz piosenki śląskie. Dodatkowo konkurs został uświetniony programem artystycznym w wykonaniu uczennic z klas: IVC, IVD i VB, które zaśpiewały piosenkę „Gdybym to ja miała skrzydełka, jak gąska” oraz zatańczyły taniec „GAIK”.
Laureatami SZKOLNEGO KONKURSU GWARY ŚLĄSKIEJ zostali:
I MIEJSCE: Anastazja Hamerska z klasy IIc, wych. Ludomira Pyka
II MIEJSCE: Karina Sztukowska z klasy IIa, wych. Teresa Jurczyk
III MIEJSCE: Zuzanna Juźwicka i Michalina Kuta z klasy VB, wych. Joanna Łukawska
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy uczestnika oraz upominki, a zwycięzcy szkolnego konkursu będą reprezentować naszą szkołę w MIEDZYSZKOLNYM KONKURSIE GWARY ŚLĄSKIEJ,, Po naszymu pogodowy, pośpiywomy” który odbędzie się 11 grudnia o godz.9.00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr3 w Tarnowskich Górach.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w KONKURSIE MIĘDZYSZKOLNYM.
Organizatorami DNIA KULTURY ŚLĄSKIEI byli: Karol Gembczyk, Magdalena Jedlecka, Ilona Gustowska, Katarzyna Binias oraz Joanna Łukawska.
XIII Gminny Konkurs Matematyczny Klas III
28 listopada 2018r. w Szkole Podstawowej nr 10 w Tarnowskich Górach odbył się XIII Gminny Konkurs Matematyczny Klas III. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice klas III – Magdalena Banert z III b oraz Daria Płuciennik z klasy III c. Test matematyczny wymagał nie lada skupienia i zmuszał do logicznego myślenia wszystkich uczestników. Darii udało się pokonać się matematyczne zagadki i zadania, zdobywając III miejsce. Gratulujemy tego sukcesu!
Andrzejki w świetlicy
Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, …wróżb.
Świetliki, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja 27.11.2018 uczestniczyły w andrzejkowych wróżbach. Niezwykłe wróżki przepowiadały przyszłość ze szklanej kuli, magicznych serc i kubeczków. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii i zawód przyszłości.
Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom andrzejkowe przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy zmieni stan cywilny (wróżba z butami), będzie bogaty lub komu w życiu się powiedzie (wróżby z kubeczków).
Po wróżbiarskim wieczorku był czas na dyskotekę i zabawy.
Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać :)
Osikowa Dolina
OSIKOWA DOLINA
W dniu 22.11.2018 roku klasy: I d i II b miały okazję uczestniczyć w artystycznych warsztatach rękodzieła z wiórków drewna osikowego.
”Osikowa Dolina” w Koziegłowach to miejsce na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, gdzie można poznać polską tradycję - technikę tworzenia z osikowego łyka. Całkowicie naturalny, delikatny surowiec początkowo wykorzystywano do wyplatania kapeluszy, koszyków, mat czy dywanów. Z czasem z cienkiego łyka zaczęto wykonywać elementy, wyroby i kompozycje dekoracyjne. Wszystkie wyroby wykonane ręcznie z drewna osikowego są naturalne i ekologiczne. Forma i wzory to precyzja ręki cieśli, zręczność palców i magia wyobraźni.
Tematem warsztatów zorganizowanych dla naszych uczniów w „Osikowej dolinie” były ozdoby choinkowe i dekoracje świąteczne. Warsztaty były wyjątkowym połączeniem tradycji, rękodzieła i ekologii. Stanowiły niebanalną formę edukacji, rozwoju kreatywności i zdolności manualnych poprzez zabawę. Oprócz wykonanych własnoręcznie wspaniałych dekoracji (bombka, choinka) dzieci zabrały ze sobą niezapomniane wrażenia i pozytywną energię jaką daje czas spędzony w świecie kolorowych osikowych płatków.
Archiwum Aktualności